Tizennégy dobogós helyezés az ÉTC Kupán

Remekeltek az érdi tornászok a hazai rendezésű akrobatikus tornaversenyen, szombaton. Az ÉTC Kupán szinte valamennyi helyi tehetség érmet szerzett.

A Batthyány János Sportiskolai Általános Iskola két megméretésnek is otthona volt szombaton. Reggel 9 órától az ÉTC Start Kupa Utánpótlás Verseny már négy éves korosztálytól várta az indulókat. Az Érdi Torna Club növendékei közül Vajda Bora első, Horváth Hanna pedig második helyezést ért el a Manó 4-5 évesek kategóriájában. A 6-7 esztendősök mezőnyében Biksi Lili aranyérmes lett, míg Tóth Boglárka ezüstéremnek, Serényi Szandra és Mezei Boglárka holtversenyben bronzéremnek örülhetett.
Would you like to replay the video?
Délelőtt 11 órától kezdődött az ÉTC Kupa 2016 Országos Pontszerző Verseny, szintén a Batthyányban. A tíz érdi egységből nyolc végzett az első háromban.

1. hely: Renglovics Anna, Szila Eszter

A fiatalokat Papp Ildikó, Lakos Henriett, Vajda Tamás, Cserép Péter és Ferenczi Fanni készítették fel.

„Kitűnő eredményekkel zárult számunkra az ÉTC Kupa. Hazai verseny rendezésekor sokkal nagyobb a tét, mint egyéb esetben. Egyrészt a torna megszervezése, pontos, szabályszerű lebonyolítása, másrészt az induló egységeink sikeres szereplése hazai közönség előtt az, ami különlegessé tesz egy ilyen alkalmat. Ezúttal is mindegyik feladatunknak eleget tettünk.” – értékelte az Érdi Torna Club teljesítményét Tóth Judit, az sportegyesület elnöke.

Az Érdi Torna Club minden serdülő egységének sikerült kvalifikálnia a december 10-én tartandó akrobatikus torna magyar bajnokságra.