Hol ide, hol oda

Az ÉRD végig vezetve aratott fölényes, hétgólos győzelmet az EHF-Kupa selejtezőjének harmadik körében a címvédő Dunaújvárosi Kohász KA ellen, míg a Budaörs az NB I 7. fordulójában nem bírt az újonc Kispesttel.

Mint beszámoltunk róla, az ÉRD szinte végig vezetett a DKKA ellen és így fölényes, 29–22-es győzelmet aratott az EHF-Kupa harmadik selejtezőkörének első mérkőzésén, így Szabó Edina együttese kedvező előnyből várhatja a szombaton, 18.30-kor kezdődő visszavágót.

A női kézilabda NB I-ben ugyan egy pontot szerzett a Budaörs, amely hazai pályán nem bírt az újonc Elios-Kispesti NKK-val. Mihály Attila csapata tulajdonképpen végig uralta a meccset és már a tízedik percben négygólos előnybe került, amelyet sokáig tartott is, de a hajrát a fővárosiak bírták jobban, akik hátrányukat eltüntették és egy ponttal távoztak a budaörsi sportcsarnokból.

„Bármennyire is szerettünk volna nyerni, nem érdemeltünk győzelmet, igaz vereséget sem.” – kezdte értékelését a budaorsikezilabda.hu-nak Mihály Attila. „Sajnos statikussá vált a játékunk, így elég gyenge színvonalúra sikeredett a mérkőzés. Nyilván ezt betudhatjuk annak, hogy mind a két együttesnek egy fontos találkozó volt a mai. Az első félidőben hét eladott labdánk és öt technikai hibánk volt, ami egy meccsre is sok, nem hogy egy játékrészre. A szünet után lőtt kilenc gólunk önmagáért beszél. A felelősségvállalás és a lövések gyenge effektivitása el is döntötte a dolgot. Lehetőséget adtunk az ellenfélnek, hogy lendületből ránk jöjjön. Összességében azt éreztem, hogy kicsit rágörcsöltünk erre a történetre, sokkal felszabadultabban és bátrabban fel kellett volna vállalnunk egyes játékszituációkat. Most is úgy gondolom, hogy ez egy csata volt a háborúból. Mind a két csapatnak bravúrt kell bemutatni ahhoz, hogy elérje a hosszútávú célját.” – fogalmazott a Budaörs trénere.

A találkozó végén a Budaörs hivatalosan is lezárta a „Rózsaszín Október” programját, melyen Hornyák Ágnes és Pálos-Bognár Barbara átadták új tulajdonosuknak a csapat által dedikált mezt, míg a klub társadalmi elnöke, Kálóczi Imre az árverésből, póló eladásból és adománygyűjtésből befolyt több, mint 200 ezer forintot szimbolizáló emléktáblát átnyújtotta Gaál Imrének, a Magyar Rákellenes Liga elnökségi tagjának a szervezet mellrákellenes tevékenységének támogatására.

EHF-Kupa, 3. selejtezőkör, 1. mérkőzés
ÉRD–DKKA 29–22 (15–9)

Női kézilabda NB I, 7. forduló
Budaörs–Elios-Kispesti NKK 26–26 (17–16)
Budaörs, 600 néző. Vezette: Bócz, Wiedemann
BUDAÖRS: Schneck – ERTL 8 (1), Hornyák Á. 3, Pálos-Bognár 4 (3), Horváth B. 2, Ivanics 2, Kiskartali 2. Csere: Andrási, Györkös (kapusok), Zsigmond V. 3, Hatala 1, Karalyos, Szabadfi 1. Edző: Mihály Attila
KISPEST: Brunner – TAMÁS 6, Schneider 1, Fundák, TRIZNO 4, Polics 4, Balog B. 3 (2). Csere: Nenezics (kapus), Kosik 1, Kiss K. 2, Bárdi 2, Vadász 1, Petrovszki 1, Szerző 1, Felső. Edző: Béki Nagy Bertalan
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–3. 10. p.: 9–5. 15. p.: 11–8. 20. p.: 13–12. 25. p.: 17–14. 35. p.: 19–17. 42. p.: 23–21. 48. p.: 24–24. 55. p.: 26–25.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 2/2

A férfi másodosztályban lassacskán az élre tör a Százhalombattai KE, amely a tavaly az élvonalból kieső PLER-Budapestet hazai környezetben két góllal, 26–24-re győzte le, s így az SZKE egy veresége mellett hetedik győzelmét aratta, így második a tabellán a Dabas KC VSE mögött.