Kettős győzelem!

Az ÉRD junior és ifjúsági csapatai is győztek a Budaörs ellen az NB I korosztályos küzdelmeiben a 8. fordulóban. A kézilabdában is mozgalmas hétvége áll előttünk, hiszen az ÉRD felnőtt csapata a Dunaújvárosi KKA-hoz látogat az EHF-Kupa harmadik selejtezőkörének visszavágójára. Szabó Edináék hétgólos előnyből várják a visszavágót.

Mind a junior, mind az ifjúsági gárda győzött a Budaörs korosztályos csapata ellen az NB I hétközi, nyolcadik fordulójában. Az Oláhné Balog Tünde irányította juniorok már a félidőben komoly, 22–14-es előnyt szereztek, amelyből ugyan faragtak a vendégek, de összességében az érdiek 33–27-re nyertek. Az ifjúsági csapat pedig szoros első harminc perc után (13–12) végül négygólos, 27–23-as sikert könyvelhetett el. Maurer Szandra lányai először nyertek a kilencedik mérkőzésükön.

Az ÉRD felnőtt együttese hétvégén bejuthat az EHF-Kupa csoportkörébe, hiszen hétgólos előnnyel utazik Dunaújvárosban a DKKA elleni visszavágóra, miután hazai környezetben 29–22-re nyertek Klivinyi Kingáék. Zdravko Zovko csapatában viszont nem kapott eltiltást a mérkőzés utolsó másodperceiben szándékos szabálytalanságot elkövető és így piros és kék lapot kapó horvát átlövő, Camila Micijevic és Cifra Anita három kétperces kiállítása után kapott végleges kiállítása után ismét játszhat.

Hét közben ezúttal a dunaújvárosiak pihenhettek, hiszen az első meccs előtt a Győr ellen játszottak, s az érdieknek nem volt jelenésük, míg az oda-visszavágós párharc között eltelt időben Szabó Edináék tizenegygólos, könnyed győzelmet arattak a Budaörs ellen.

A 18.30-kor kezdődő dunaújvárosi találkozót az osztrák játékvezetői páros, Ana Vranes és Marlis Wenninger vezeti. A továbbjutó csapat bekerül az EHF-Kupa csoportkörébe, a legjobb tizenhat csapat közé. A továbbjutókat négy négyes csoportra osztják. Az EHF-Kupában a selejtezőből bejutó tizenkét együttes mellé csatlakoznak a sorozatba a Bajnokok Ligája csoportkörében negyedik helyen végzett csapatok, így például a már biztosan kieső orosz Rosztov-Don és a norvég Glassverket. A csoportok beosztását november 24-én sorsolja az Európai Kézilabda Szövetség, míg a hatfordulós etap összecsapásai január 7-8-án kezdődnek és minden hétvégén lesznek meccsek február közepéig.

Huszonnyolc mérkőzést rendeznek a térség kézilabdacsapatainak hétvégén, ide értve az ÉRD DKKA elleni EHF-Kupa visszavágóját is.