Hiába a jobb egyéni teljesítmény

Hiába adta a mérkőzés három legpont-erősebb játékosát az érdi Treff 07 SE kosárlabdacsapata az NB II (harmadosztály) Közép A csoportjában rendezett találkozón az ELTE-BEAC Újbuda vendégeként, az érdiek így is 85–69-re kikaptak.

Csupán egy játékrészt tudott megnyerni az ELTE elleni idegenbeli találkozón a Treff 07 SE az NB II Közép A csoportjának hatodik fordulójában, de a második tíz perc 12–15-ös sikere önmagában csak azt jelentette, hogy az érdiek kilencpontos hátrányból várják a harmadik felvonást, hiszen az elsőt 30–18-ra vesztették el. Az utolsó két negyedet simán hozták a fővárosiak, akiknél a legjobb dobó Földi Márton volt a maga 16 pontjával, ezt pedig a Treffből Tóth Kristóf (20 pont), Miháczi Ádám (19) és Nyitrai Ákos (17) is elérték, de az egyéni teljesítmények így sem bizonyultak elegendőnek, a Treff 85–69-re kikapott.

NB II, Közép A csoport, 6. forduló
ELTE-BEAC Újbuda–Treff 07 SE 85–69 (30–18, 12–15, 25–22, 18–14)
Legjobb dobók: Földi 16/6, Tóth Máté 11/3, ill. Tóth Kristóf 20/6, Miháczi 18, Nyitrai 17/3

Az NB II Közép B csoportjából a 12. fordulóból előrehozott találkozón a Százhalombattai KSE a Tehetséges Fiatalok-Budapest U23 ellen lépett pályára. Az SZKSE nem bírt a fővárosi együttessel, amelytől 90–64-re kapott ki.

NB II, Közép B csoport, 12. fordulóból előrehozott mérkőzés
Tehetséges Fiatalok-Budapest U23–Százhalombattai KSE 90–64 (27–13, 21–10, 22–17, 20–24)

A Pest megyei első osztályban szereplő Diósdi Sasok KE nyert, méghozzá a Tatai KE vendégeként diadalmaskodott 82–75-re.