Továbbjutó helyen

Négy forduló ment le az EHF-kupa csoportköréből, amely után az ÉRD női kézilabdacsapata a továbbjutást érő második helyen áll.

Az ÉRD revánsot vett a norvég Byasen Trondheim ellen az idegenbeli hétgólos, 35–28-as vereség után, s Janurik Kingáék tizenkét góllal győztek, ami azért is kulcsfontosságú, mert egyenlő pontszám esetén az EHF-kupa csoportkörében az egymás elleni eredmény is számít, amely így már Szabó Edina együttese felé billen. A folytatásban az ÉRD szerdán a K&H női kézilabda ligában a Dunaújvárosi KKA vendége lesz 18 órától, majd vasárnap az orosz Rosztov-Dont fogadja az EHF-kupa ötödik körében, az – egyelőre – utolsó hazai mérkőzésen. Az ÉRD négy meccs után két győzelemmel és két vereséggel második helyen áll a Rosztov-Don mögött, de csak az egymás elleni mérlegnek köszönhetően, hiszen a norvég Byasen is négy ponttal áll, míg a német SG BBM Bietigheim két ponttal a csoport negyedik helyén áll. A hatodik fordulóban egyébként az ÉRD a németekhez, a Byasen az oroszokhoz látogat.

Bővebben ide kattintva olvashat a találkozóról.

Az EHF-kupa C-csoportjának állása négy forduló után: 1. Rosztov-Don 6 pont, 2. ÉRD 4 p (121-111), 3. Byasen 4 p (119-125), 4. SG BBM Bietigheim 2 p.

Az NB I-ben a Budaörsnek nem jött össze az újabb bravúr, s Mihály Attila csapata négygólos, 30–26-os vereséget szenvedett az Ipress Center Vác vendégeként.

„Mindenekelőtt szeretnék gratulálni a hazai csapatnak a győzelemhez! Az igazat megvallva jobban sikerült az első 45 perc, mint ahogy terveztük. Reméltük, hogy pariban tudunk maradni, de sajnos a végjátékban kulcs pillanatokban hoztunk rossz döntéseket és elbizonytalanodtunk. Ha 50 percig tart a mérkőzés ma, annak jobban örültünk volna. Kilencven százalék tőlünk kevés egy ilyen játékerőt képviselő Vác ellen. A négy gól a realitás a mai mérkőzés alapján, de örültem volna neki, ha egy kicsit jobban tudjuk tartani magunkat. Sajnos ez ma így sikerült.” – olvasható Mihály Attila, Budaörs vezetőedzőjének meccs utáni nyilatkozata a budaorshandball.hu-n.

Összesen huszonnyolc kézilabda-mérkőzést tartottak a hétvégén a térség csapatainak, akik ugyan tízszer győztesen hagyták el a pályát, de egy döntetlent és tizennégy vereséget is elkönyvelhetünk…