Még dobogóra sem állhatott a címvédő

Kiélezett találkozón maradt le a dobogóról a Fino Kaposvár férfi röplabdacsapata az ÉRD Arénában rendezett Magyar Kupa-mérkőzésen, miután a címvédő somogyiak öt szettben vereséget szenvedtek a tavalyi ezüstérmes HÉP-Kecskeméti RC-től.

Kiélezett találkozón maradt le a dobogóról a Fino Kaposvár férfi röplabdacsapata az ÉRD Arénában rendezett Magyar Kupa-mérkőzésen, miután a címvédő somogyiak öt szettben vereséget szenvedtek a tavalyi ezüstérmes HÉP-Kecskeméti RC-től. Az is biztos volt, hogy új győztest avatunk, hiszen sem a Pénzügyőr SE, sem a Szolnoki RKSI nem nyert még Magyar Kupát, ám végül a Tisza-partiak 3:0-ra verték a fővárosi együttest.

FullSizeRender (6)

A döntő első felvonásának elején még tapogatóztak a felek, ám a fővárosi Pénzügyőr SE és az Openhouse Szolnoki RKSI összecsapásán előbb a Tisza-partiak tudtak meglépni, az első technikai szünetben még csak egy, a másodikban azonban már három volt közte a Szolnoknak (16:13), ez pedig megalapozta az első játszmát, hiszen Gulyás Ferenc csapatának előnye kitartott (25:19).

A második játszma sem indult könnyedén, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, és ugyan ismét a Szolnok tudott meglépni, de a budapestiek is sokszor visszazárkóztak, mégsem tudtak egyenlíteni a játékrészeket tekintve (25:22, 2:0).

A harmadik játszmában már a Pénzügyőr volt a jobb, legalábbis az elején, mert 10:7 után egyenlítettek a szolnokiak, ezt követően pedig egészen 18:19-ig ment az adok kapok, csak ekkor tudtak meglépni Rása Alexék, akik miután elléptek hárommal is már zsebükben, illetve nyakukban érezhették az aranyérmet. És aztán oda is került, hiszen a harmadik játszmát is három ponttal nyerték.

FullSizeRender (7)

Röplabda Magyar Kupa, döntő, férfiak
Pénzügyőr SE–Openhouse Szolnoki RKSI 0:3 (19, 22, 22)
ÉRD Aréna, 1200
néző. Vezette: Adler, Szabó

PÉNZÜGYŐR: Kiss D. 7, Bokor 3, Tóth A. 3, Bagics 19, Kovács S. 5, Szalai Sz. 12
Csere: Ronkainen (liberó), Kiss N., Torma, Takács G.
Edző: Weczera Csaba

SZOLNOK: Török R. 1, Hommes 10, Varga Z. 5, Gönczi 11, Krupánszki 5, Rása 8
Csere: Bene (liberó).
Edző: Gulyás Ferenc

Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:4, 7:8, 8:12, 13:16, 17:23. II. játszma: 2:5, 8:7, 13:10, 15:16, 17:21. III. játszma: 6:5, 8:6, 10:7, 11:12, 16:15, 18:22.

FullSizeRender (8)

Kiegyenlített és hullámzó – ez a tavalyi döntő, azaz az idei bronzmeccs rövid összefoglalója, hiszen a címvédő Fino Kaposvár és az ezüstérmes HÉP-Kecskeméti RC között minimális volt a különbség, amit mutat, hogy ha az egyik ellépett, akkor a másik rendre zárkózott. Amikor az egyik egy parádést pontszerzést mutat be, akkor a másik is megtette ugyanezt. Amikor az egyik hibázott, akkor a másik is. Ennek okán az első három játszmában összesen kétszer volt négy pont a különbség. Előbb az első játszmában 24:20-as kecskeméti, majd a másodikban 15:11-es kaposvári vezetésnél. Így sokat számított, hogy a kritikus, kulcsfontosságú pillanatokban ki a jobb fejben. Az első játszmában ez a Kecskemét, a másodikban a Kaposvár, majd ismét a Kecskemét volt. A negyedik szettben a Kaposvár ingott meg először, s a második technikai szünetig már további két alkalommal volt négy közte, sőt, a pihenőre már hat! Majd hét! Aztán majdnem leírtuk, hogy eldőlt. Aztán már csak hat, öt, négy, három kettő, egy majd nem is volt közte (20:20). Majd megint egy volt közte, de már a somogyiak javára (22:21). A szettet pedig 12:18-ról 25:21-re nyerte a Kaposvár.

Az ötödik szett is legalább annyira kiegyenlített játékot hozott, mint a korábbi négy, a technikai szünetben még kettővel ment a Kaposvár, aztán hét ponttal később már a Kecskemét hárommal (9:12). Ez pedig már meg is maradt, s a Fino Kaposvár nem hogy nem védte meg címét, hanem még a dobogóra sem állhatott, miután a Kecskemét lett a bronzérmes.

Röplabda Magyar Kupa, bronzmérkőzés, férfiak
Fino Kaposvár–HÉP-Kecskeméti RC 2:3 (22, –23, 25, –21, 12)
ÉRD Aréna, 800
néző. Vezette: Horváth Miklós, Éva Tibor.

KAPOSVÁR: Nagy J. 15, Keen, Dávid 21, Vajda 5, Bögöly 7, Bozóki 15
Csere:
Deák (liberó), Kalmár 14, Csányi.
Edző:
Demeter György

KECSKEMÉT: Jánossy 22, Erki 10, Vocskó M. 4, Horváth K. 21, Szabó M. 7, Pesti 20.
Csere:
Csala (liberó), Kunert, Leiner, Balla.
Edző:
Gyurkó Sándor

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 16:15, 20:21. II. játszma: 5:2, 8:7, 11:9, 16:13, 18:18, 22:21. III. játszma: 4:4, 8:7, 13:11, 16:15, 19:20, 24:24. IV. játszma: 4:2, 7:8, 10:16, 12:18, 22:21. V. játszma: 5:4, 8:6, 9:11.