Három nap alatt két vereség

Az NB I/B Nyugati csoportjában szereplő MTK Törökbálint férfi kosárlabdacsapata idegenben aratott 81–47-es győzelmet a Bajai Bácska FKE vendégeként, míg a Treff 07 SE három nap alatt kétszer is pályára lépett, ám mindkétszer kikapott.

A lepattanók és a triplák döntöttek. A Bajai Bácska FKE és az MTK Törökbálint mérkőzése a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének hivatalos oldalán vezetett statisztikája szerint még szoros is lehetett volna, hiszen a bajaiak több mutatóban is felülmúlták, vagy megszorongatták ellenfelüket, ám mégis harmincnégy ponttal nyertek a törökbálintiak, köszönhetően a huszoneggyel (!) több szerzett lepattanónak, valamint a jobb triplamutatónak, hiszen a hazaiak csupán 17, a vendégek 41 százalékos hatékonysággal értékesítették hárompontos kísérleteiket.

Férfi NB I/B Nyugati csoport, 16. forduló
Bajai Bácska FKE–MTK Törökbálint 47–81 (12–19, 16–15, 7–19, 12–28)

Az NB II (harmadosztály) Közép A-csoportjában érdekelt Treff 07 SE előbb szombaton a Malév SC otthonában, majd hétfőn hazai pályán, a Toldy Vízivárosi Hódok ellen lépett pályára.

A Malév SC elleni mérkőzés hamar eldőlt, hiszen a vendéglátó már az első negyedben tizenhat, a nagyszünetben harminchárom ponttal vezetett, végül 96–57-re nyert. A hétfői hazai találkozón pedig csak az első negyedig tudták tartani a lépést a hódokkal az érdiek, 18–18 után a következő három negyedet összesen tizenhét ponttal vesztették el, s 78–61-re kikaptak.

Férfi NB II, Közép A-csoport
16. forduló:
Malév SC–Treff 07 SE 96–57 (27–11, 27–10, 18–16, 24–20)
15. forduló: Treff 07 SE–Toldy Vízivárosi Hódok 61–78 (18–18, 13–19, 14–20, 16–21)

Fotó: freeimages.com