A Magyar Kupától is búcsúzott az ÉRD

A vasárnapi, SG BBM Bietigheim elleni 28–25-ös vereség után – mellyel nem jutott tovább a csoportkörből – szerdán már Debrecenben, a DVSC-TVP vendégeként lépett pályára az ÉRD női kézilabdacsapata a Magyar Kupa negyeddöntőjében, a négyes döntőbe jutásért, ahol Szabó Edina együttese a 43. percben még három góllal vezetett, ám végül 22–21-es vereséget szenvedett, így ezüstérmesként nem lesz ott a négyes döntőben.

A találkozó első perceiben a DVSC-TVP az igencsak korai érdi kétperces kiállításnak köszönhetően emberelőnyben 4–1-re lépett meg, majd ugyan az ÉRD folyamatosan zárkózott, de amikor átvette volna a vezetést, akkor ismét emberhátrányba került. Szabó Edina is tudta, hogy a csapata nincsen túlságosan pihent helyzetben, ezért Szabó Laura és Kiss Nikolett is kezdő volt, s utóbbi gyönyörű átlövésgólokat is szerzett, ennek köszönhető, hogy hiába a temérdek hazai emberelőnyös helyzet, a szünetben 10–10 volt az eredményjelzőn.

A fordulás után az ÉRD a meccsen először vezetett Mireya González góljával (12–13), sőt, nem sokkal később Larissa Araújo, Gulyás Vanda, Klivinyi Kinga és ismét a spanyol góljaival már hárommal, 18–15-re vezetett a vendég gárda, de ezt egy négygólos hazai széria követte, s a hajrára érkezve ismét a Lokinál volt az előny. A végjátékban az ÉRD-nek még a döntetlen is elég lett volna a továbbjutáshoz, hiszen a Magyar Kupa versenykiírása szerint azonos osztályban szereplő csapatok mérkőzésén a döntetlen a vendégeknek kedvez, de hiába ment 21–20-ra az ÉRD, Tone Tiselj lányai fordítani tudtak, s ezúttal nem ismétlődött meg az októberi bajnoki eredmény (22–22), 22–21 után már nem született gól, s a Debrecen jutott a Magyar Kupa négyes döntőjébe.

A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a 15. percben egy támadásnál a szélről befutó Katarina Krpezs-Slezák sérülést szenvedett, s Kiss Kálmán, a csapat gyúrója ölében vitte le a pályáról a szerb klasszis, akiről úgy tudni, hogy bal vádlijában szenvedett izomszakadást.

A K&H női kézilabda liga 19. fordulójában a Budaörs a listavezető Győri Audi ETO KC-t fogadta. Mihály Attiláék nem tudtak megálljt parancsolni a Rába-partiaknak, akik alaposan bekezdtek, hiszen a tízedik percben már 7–1-re vezettek, majd ugyan a Budaörs zárkózott többször is, ám így is tíz góllal, 32–22-re kikapott.

Magyar Kupa, negyeddöntő
DVSC-TVP–ÉRD 22–21 (10–10)
Debrecen, Hódos Imre Sportcsarnok, 1200
néző. Vezette: Andorka, Hucker
DVSC: Horváth-Pásztor – Varsányi 1, Garbuz 2, Deszpotovics 2, Sirián 2, Jezsikava 5, Kelemen 3.
Cserék: Csáki 5 (5), Siska, Tóth M. 1, Marincsák 1, Tóvízi.
Edző: Tone Tiselj

ÉRD: Janurik – Krpezs 1 (1), Kiss N. 3, Signaté, Szabó L., Klivinyi 6, Fekete B.
Csere: Stojak, Gridnyeva (kapusok), Kisfaludy, A. Bulatovics 1, M. González 6 (2), Gulyás 1, Barján 1, Araújo 2.
Edző: Szabó Edina

Az eredmény alakulása: 5. perc: 4–1. 13. p.: 7–4. 17. p.: 7–7. 24. p.: 9–8. 34. p.: 12–13. 43. p.: 15–18. 48. p.:19–18. 57. p.: 20–20.
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3

K&H női kézilabda liga., 19. forduló
BUDAÖRS–GYŐRI AUDI ETO KC 22–32 (9–15)
Budaörs, 918
néző. Vezette: Babicz, Haskó

BUDAÖRS: GYÖRKÖS – Földes K. 1, Hornyák Á. 2, PÁLOS-BOGNÁR 5 (1), Kamuti 1, Zsigmond 3, Mézes 1. Csere: Andrási, Schneck (kapus), Hatala 2, Horváth B. 1, Szabadfi, Ivanics, Karalyos, Kiskartali 2, MALÁTI 4 (1). Edző: Mihály Attila

GYŐR: KISS É. – Knedliková 4, N. Mörk 3 (1), Groot 2, Broch 1, TOMORI 4, Hársfalvi 1. Csere: AMORIM 6, GÖRBICZ 4 (1), Elgaui 3, Bódi 2, Puhalák 1, Pál 1 (1), Varga E., Hudák. Edző: Ambros Martín

Az eredmény alakulása: 10. perc: 1–7. 21. p.: 7–11. 28. p.: 9–13. 39. p.: 10–20. 46. p.: 13–24. 51. p.: 15–29.
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3