Rangadót nyert a Budaörs!

A női röplabda NB I-ben ötszettes meccsen szerezte meg harmadik győzelmét a Budaörsi DSE.

Ratimorszky Károly csapata az első szettet viszonylag könnyedén, 25:19-re nyerték, pedig a TFSE 4:1-gyel nyitott, de az első technikai szünet után átvették a kezdeményezést a vendégek, akik hat ponttal meg is nyerték a szettet.

A második játszma sokáig kiélezett csatát hozott, de 12:11 után nem tudtak megálljt parancsolni a hazaiaknak a budaörsiek, s a TF 25:16-os szettgyőzelmével egyenlített.

A harmadik játszmában Vezsenyi Adriennék voltak előnyben és ezt hét ponttal húzták be. A negyedik felvonás volt a legkiegyenlítettebb, hiszen összesen ötven pontot termeltek a felek, s ezúttal – ha csak egy hajszállal is – jobbak voltak az egyetemisták (26:24), ismét döntetlen.

De a röplabdában nincs iksz, így jöhetett az utolsó felvonás, melyet a BDSE 15:12-re megnyert, így 3:2-re nyert, s két pontot szerzett. A budaörsiek ezzel tizenhat meccs után kilencedikek a tabellán, ám így is hét pont a hátrányuk a biztos bennmaradást érő nyolcadik Kaposvárral szemben.