Idén harmadszor

Már harmadik alkalommal lesz házigazdája az ÉRD Aréna, illetve szervezője az Érdi Kyokushin Karate Sportegyesület az Ensi Érd Kupának.

A magyar karatesport legnagyobb versenyei között számon tartott viadalon – a szokásokhoz híven – több mint 300 sportoló vesz részt a környező országokból, de a verseny különlegessége, hogy február 24-én és 25-én szemináriumot tartanak az Arénában, ahol ezt követően 26-án, bonyolítják le a versenyeket.

Az Ensi Érd Kupának mindig van különleges vendége, ezúttal Spanyolországból érkezik Alejandro Navarro, illetve Oroszországból Xenia Zasorina, akik a sportág kiemelkedő alakjai.

Tavaly az érdiek  tizennégy érmet szereztek, ám azóta is temérdek kiváló eredményük van, hiszen például novemberben Ercsényi Dária és Vitay Luca a korosztályos Európa-bajnokságon ezüst- és bronzérmet szerzett, míg az érdiek kata-csapata nemrég Érd Kiváló Sportcsapata díjat vehette át, de Ercsényi Dária az egyéni elismeréseknél is a díjazottak között volt.