Száz pont felett

A férfi kosárlabda NB I/B Nyugati csoportjának 17. fordulójában az MTK Törökbálint 102 pontot szórt az Alba Fehérvárnak, így nem volt kérdés, hogy győzött, úgy meg pláne, hogy csak 53-at kapott.

Már az első negyedben egyértelműsítette fölényét a törökbálinti csapat, miután rögtön tizennyolc ponttal meglépett, s a játék minden elemében jócskán felülmúlta ellenfelét, így csak annyi volt a kérdés, mennyi lesz közte, végül 49 ponttal nyert a törökbálinti klub, amely tizenkét győzelemmel és öt vereséggel negyedik helyen áll a másodosztályban.

Férfi NB I/B, Nyugati csoport, 17. forduló
MTK Törökbálint–Alba Fehérvár 102–53 (30–12, 24–14, 22–15, 26–12)

Az NB II (harmadosztály) Közép A-csoportjában a Treff 07 SE az ötödik fordulóból elhalasztott BC Csepel II elleni meccsét pótolta, melyet ugyan nem kezdett jól, mivel tíz perc után hétpontos hátrányban volt, de a második negyedben parádézott, s a nagyszünetre kilencpontos előnybe került, ezt pedig még növelni is tudta, s megszerezte negyedik győzelmét a bajnokságban. Ezt követően viszont a hétvégén még egyszer pályára léptek az érdiek, ám a Zuglói Sasok előnyüket folyamatosan növelve húsz ponttal nyertek.

Férfi NB II, Közép A-csoport
5. fordulóból elhalasztott mérkőzés: Treff 07 SE–BC Csepel II 69–58 (10–17, 22–6, 20–14, 17–21)
18. forduló: Zuglói Sasok–Treff 07 SE 85–65 (23–17, 19–14, 20–20, 24–14)

A harmadosztály B-csoportjában a Százhalombattai KSE előbb hazai pályán a MAFC OB-tól tizenhárom, majd a TFSE vendégeként tizenöt ponttal kapott ki. A Budaörsi DSE pedig nem bírt idegenben a MAFC-Martossal, amely száz pont fölé jutott, a BDSE pedig 104–84-re alulmaradt.