A Várda a soros

Az ÉRD női kézilabdacsapata a K&H női kézilabda liga 16. fordulójában az ÉRD Arénában fogadja a kiesés elől menekülő Kisvárda MASTER GOOD SE-t, amely az elmúlt időszakban alaposan megerősödött.

Az ÉRD múlt héten idegenben 29–24-re kikapott az Ipress Center-Vác vendégeként, így Szabó Edina együttesének itt a lehetőség a javításra, hiszen hazai környezetben a 2016/2017-es szezonban, bajnoki mérkőzésen még hibátlan, s ezt tartanák meg Janurik Kingáék a szabolcsi csapat ellen. A kisvárdaiak szakmai igazgatója, Mátéfi Eszter az elmúlt időszakban sokat dolgozott csapatuk megerősítésén, ezért január elején szerződtették Oroszországból a tavalyi idényt még Vácon töltő Krisztina Liscsevicset, majd február elején Orbán Adriennt Győrből, valamint a kerethez március elején csatlakozott még Tóth Gabriella is, aki a bajnokság hátralévő részét Kisvárdán tölti, ám könnyen elképzelhető, hogy a következő szezontól már az ÉRD-et erősíti. Erről bővebben ide kattintva olvashat!

Továbbá nemrég a német SG BBM Bietigheimtől érkezett még Kisvárdára a norvég védekezőspecialista Hanna Maria Yttereng is, aki az ÉRD ellen az EHF-kupában egyik meccsen sem lépett pályára, de járt már az ÉRD Arénában idén. Mátéfi Eszter keretében összesen tizenegy légiós szerepel, a házi góllövőlistán Samira Rocha áll 72 góllal, őt Marija Gedroit követi 63 találattal, továbbá Marina Dmitrovics 61-szer volt eredményes.

A Kisvárda újonc az NB I-ben, s a bennmaradásért küzd. Az eddigi tizenöt meccsén háromszor nyert, egyszer döntetlent ért el és tizenegyszer maradt alul. Legnagyobb bravúrjuk az Alba Fehérvár KC elleni hazai győzelem, emellett a Kispestet verték kétszer, a Békéscsabával pedig otthon játszottak 22–22-t.

A két csapat a harmadik körben találkozott egymással, akkor az ÉRD remek első félidő (15–6, idegenben) után is simán, 28–22-re győzött.

Az ÉRD–Kisvárda találkozót Altmár Kristóf és Horváth Márton vezetik, a mérkőzés 18 órától kezdődik az ÉRD Arénában. Előtte a junior és ifjúsági csapatok is pályára lépnek.

Az érdiek meccsével egyidőben Budaörsön is lesz meccs, hiszen Mihály Attila csapata – amely a napokban két kulcsemberével hosszabbított – az MTK Budapestet fogadja 18.00 órától.

Egyébként a hétvégén nem szűkölködünk kézilabdamérkőzésekben. Alább a részletes program: