Dupla hazai győzelemmel búcsúztak

A szezon utolsó két hazai mérkőzését játszotta a női röplabda NB I-ben a Budaörsi DSE, amely a 9-11. helyért rendezett háromnapos mini rájátszás első körében a Palota RSC-t 3:1-re, a TFSE-t 3:2-re múlta felül.

A háromnapos első körben a TFSE ellen maratoni csatában nyert a BDSE, miután az első szettet a fővárosiak hozták, majd a következő kettő megnyerésével fordított a megbízott vezetőedzőként Bagics Bence által irányított hazai csapat. A TF ugyan 2:2-re egyenlített, de a mindent eldöntő játszmában négy ponttal nyert a házigazda.

A második napon a TF három sima szettben győzte le a Palota RSC-t, végül az első forduló utolsó meccsén a PRSC ugyan egy szettet elrabolt a budaörsiektől, ám Vezsenyi Adriennék az első két, illetve a negyedik játékrészt is simán nyerték, így két győzelemmel búcsúztak el a hazai pályától, hiszen a következő két kört a TF, illetve a Palota otthonában rendezik hasonló lebonyolítással a kilencedik hely megszerzéséért.

Női NB I, a 9-11. helyért:
Budaörsi DSE–TFSE 3:2 (–22, 23, 26, –21, 11)
TFSE–Palota RSC 3:0 (18, 13, 19)
Budaörsi DSE–Palota RSC 3:1 (15, 19, –16, 21)