Hatodik a szupercsoportban

A Pest megyei szupercsoportban az utolsó fordulóban az Érdi VSE sakk szakosztályának csapata a Gyömrő együttesét fogadta. A két csapat mindig küzdelmes mérkőzéseket vívott egymással és hol az egyik, hol a másik fél diadalmaskodott.

Vendéggyőzelem esetén helycsere következett volna, hiszen mindössze két pont volt a különbség.

A negyedik tábla gyors döntetlenét követően az ifjúsági Mocsári Eszter kezdte meg a győzelmek sorát. Két órás küzdelem után sorra születtek meg az érdi pontok. Holtság István, Szenczy Sándor, Pápai János és Miklós Tamás is győztesen állhatott fel. Az éltáblán Jász Péter jól tartotta erős ellenfelét és megosztoztak a ponton. A 6–1-s vezetés megnyugtató volt, de kicsit megtorpant a hazai csapat és becsúszott két vereség (6–3). Az utolsó játszma közel 5 óráig tartott, de Horváth Péternek sikerült begyűjtenie az egész pontot, így a végeredmény: Érdi VSE–Gyömrői SE 7–3.

A szupercsoportban az Érdi VSE hatodik helyen végzett.

A szakosztály továbbra is várja a sakkozni vágyókat az Ercsi úti sporttelepen vasárnaponként 10.30 és 14.00 óra között.