Az első győzelem a rájátszásban

A férfi kosárlabda NB I/B nyugati csoportjának alapszakaszát negyedik helyen záró MTK Törökbálint az 1-8. helyért rendezett első körben kettős vereséggel maradt alul a DEAC-cal szemben, így az ötödik helyért a Nyíregyháza vendégeként folytatta.

A törökbálintiak a Continental Arénában rendezett mérkőzésen kiélezett első negyedet produkáltak, de egy ponttal megléptek, majd a következő tíz percet már öt egységgel nyerték, így viszonylag nyugodt helyzetből várták a folytatást. A harmadik felvonásban is tovább növelték előnyüket a vendégek, így az is belefért, hogy a záró etapot három ponttal elbukták, így is 67–61-re nyertek.

A harmadosztályban, az NB II Közép A-csoportjában, a 25. körben a Treff 07 SE a MAFC BME vendégeként 84–50-re kikapott, míg a B-csoportban a Budaörsi DSE és a Százhalombattai KSE is hazai környezetben botlott, előbbi a TFSE-től 85–75-re, utóbbi a BC Csepeltől 81–59-re kapott ki.

Férfi NB I/B, rájátszás, 5-8. helyért, 1. forduló
Nyíregyháza Blue Sharks–MTK Törökbálint 61–67