Sárosi nem jutott a 32 közé az Eb-n

Az Érdi VSE-ben nevelkedő Sárosi Laura nem jutott be a legjobb 32 közé a dániai Koldingban zajló tollaslabda-Európa-bajnokságon.

A riói olimpiát is megjáró, a legfrissebb világranglista 170. helyén álló Sárosi Laura a francia bajnok Delphine Lansac ellen vívott kezdésként. A két sportoló eddig kétszer vívott meg egymással, 2013-ban egy írországi viadalon nyert 2:0-ra (21:16, 21:17), majd 2014-ben egy román tornán győzött ugyancsak 2:0-ra (22:20, 21:14) a francia versenyző.

A harmadik mérkőzésen Sárosi jól kezdett, 5:1-re vezetett, de innen 6:6-ra egyenlített az ellenfél, majd végig fej-fej mellett haladtak, de az első játszma végjátékában hiába hárított szettlabdát a magyar versenyző, Lansac 22:20-ra hozta az első felvonást. A folytatásban pedig sokáig tartott az első játékrész lendülete, de a francia 11:8-as előnyét a végjátékban növelte, Sárosi pedig 21:14-re elbukta a második játszmát, így 2:0-ra kikapott. Érdekesség, hogy a romániai viadalon és most is pontosan ugyanaz lett a végeredmény.