Győzelem az első bajnoki mérkőzésen

Nagyarányú győzelemmel kezdte meg a női kézilabda NB I 2017/2018-as szezonját az ÉRD, miután az első fordulóban könnyedén, 35–24-re verte a Békéscsaba együttesét.

Közel három hónap után újra hazai környezetben, tétmérkőzésen léptek pályára az érdi kézilabdázók – kezdte beszámolóját a handballerd.hu. A találkozót Klivinyi Kinga átlövésgólja nyitotta, majd Szabó Laura hétméteresből szerzett találata követte. A folytatásban egy vendég találat után Katarina Krpezs-Slezák előbb a szélről, majd lerohanás végén vette be a békéscsabai kaput, ezután öt minutum alatt a lila-fehérek egy gólt tudtak lőni Janurik Kingának, míg az érdiek ötször voltak eredményesek, mellyel 9–3-ra alakult az állás. A játékrész középső harmadában felváltva születtek a találatok, a 21. percben 17–11 állt az ÉRD Aréna eredményjelzőjén. A félidő hajrájában a két szélső, Katarina Krpezs-Slezák és Coralie Lassource is két-két ízben vette be a vendégek kapuját, így a szünetben 21–15-re vezetett az ÉRD.

A fordulást követően Mariama Signaté átlövésből szerezte a hazaiak első találatát, majd Jamina Roberts egy lerohanás végén növelte góljainak számát. A 39. minutumban Katarina Krpezs-Slezák a jobbszélről, a másik balkezes, Kiss Nikolett pedig a szaggatottról felugorva lőtt a hálóba (25–19). A következő percekben Szabó Laura két büntetőt is higgadtan értékesített, míg Mireya González Álvarez jobbátlövőből volt eredményes. Az 52. percben Klivinyi Kinga előbb talpról, majd két perccel később átlövésből is bevette a viharsarki együttes kapuját. A mérkőzés hajrájában Andjela Bulatovics lerohanás végén, Kiss Nikolett pedig felállt fal ellen növelte az érdi gólok számát, míg a 35–24-es végeredményt Szabó Laura állította be hétméteresből.

Az ÉRD legközelebb szeptember 17-én, vasárnap a Vasas SC otthonában lép pályára.

ÉRD–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 35–24 (21–15)
ÉRD Aréna, 1100
 néző. Vezette: Szakállas, Varasdi
ÉRD: Janurik – KRPEZS-SLEZÁK 9 (3), M. González 3, A. Bulatovics 3, Kisfaludy 1, Klivinyi 3, LASSOURCE 5. Csere: Foggea (kapus), Kiss N. 2, Signaté 2, Gávai, Roberts 2, Szabó L. 5 (4), Bernát. Edző: Szabó Edina
BÉKÉSCSABA: Popovics – Kovács Anett 3, Kovacsevics 2, Gidai 1, Zöldi-Tóth 2, WALFISCH 7 (2), Szarka 2. Csere: Györkös (kapus), Vukajlovics, Mihálffy 3, Pénzes, Pintér 4, Bottó. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–1. 10. p.: 11–4. 18. p.: 15–10. 22. p.: 18–11. 30. p.: 21–15. 38. p.: 23–19. 44. p.: 27–19. 52. p.: 30–22. 58. p.: 34–23
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 2/2

Fotó: handballerd.hu