A nagyok győztek, a kicsik buktak

A térség két legjobban jegyzett csapata, az NB II-es Budaörs és az NB III-as Érd is győzött, azonban a megyei bajnokságokban egyik együttes sem tudta győztesen elhagyni a játékteret…

A másodosztály tizenharmadik körében a Budaörs az utolsó előtti BFC Siófokot Horváth Roland duplájával, hátrányból felállva győzte le 2–1-re Tatabányán.

Az Érdi VSE a mérkőzést végig kézben tartotta a Dunaharaszti MTK elleni rangadón, így Limperger Zsolték végül 2–1-es győzelmet arattak.

A Pest megyei első osztályban csúnya pofonba szaladt bele Biatorbágyon a Százhalombatta, amely a félidőben már ötgólos hátrányban volt, végül 8–2-re kapott ki.

A megye kettő déli csoportjában a Törökbálinti TC Potemkin Károly mesterhármasa miatt csak egy 3–3-as döntetlent ért el Üllőn, míg a Diósdi TC 3–1-es vereséget szenvedett a Bugyi SE vendégeként.

A megye három délnyugati csoportjában a Sóskút SKE ugyan két gólt rúgott, ám az egyik öngól volt a Tárnok BKSK elleni idegenbeli rangadón, így 1–1-re végeztek a felek, s a sóskútiak elvesztették hibátlan mérlegüket. A Dunafüred-Százhalombatta otthon nem bírt a Szigetbecsével (1–1), míg az Érdi VSE II a Dunavarsányi TE II-től kapott ki idegenben (4–2).

Merkantil Bank Liga NB II, 13. forduló
Budaörs–BFC Siófok 2–1 (1–1)
Gólszerzők: Horváth R. (17., 83.), ill. Petneházi (14.)

NB III, Nyugati csoport, 10. forduló
Érdi VSE–Dunaharaszti MTK 2–1 (1–1)
Gsz.: Melczer (19.), Kárász (76.), ill. Ferenczi M. (32.)

Pest megyei I. osztály, 10. forduló
Viadukt SE-Biatorbágy–Százhalombattai LK 8–2 (7v2)
Gsz.: Sikta (5.), Kalmár D. (6., 24., 32., 36.) Novák L. (10.), Mogyorósi (22.), Szép (73.), ill.Pregitzer (26.), Negyedi (60.)

Pest megyei II. osztály, Déli csoport, 9. forduló
Üllő SE–Törökbálinti TC 3–3 (1–2)
Gsz.: Potemkin (31., 54., 81. – az elsőt tizenegyesből), ill Vattamány (6., 74.), Róza (41. – tizenegyesből)
Bugyi SE–Diósdi TC 3–1 (3–1)
Gsz.:  Budai L. (7.), Józsa (9.), Berki Á. (20.), ill. Kiss Márk (28.)