Birkózás: Kovács Bence junior magyar bajnok

Két nap alatt két viadalon bizonyítottak az érdi birkózók a hétvégén. Szombaton Dorogon, vasárnap Budapesten gyűjtöttek érmeket Tar Mihály tanítványai.

Junior magyar bajnoki címert nyert szabadfogású birkózásban Kovács Bence a fővárosban. Az 55 kg-os súlycsoport döntőjében vesztes állásból, technikai tussal fordított és győzött az utánpótlás sportoló. Ezen kívül három bronzérmet is szereztek az Érdi Spartacus növendékei: Nagy Krisztián 50 kg-ban, Végh Richárd 84 kg-ban, Molnár Tamás pedig 96 kg-ban zárt harmadik helyen.

Egy ezüst- és egy bronzérmet, továbbá egy ötödik pozíciót értek el az érdi birkózók a Dorogon rendezett diák II-es korcsoportú, szabadfogású országos bajnoki döntőben. A második helyet Bori Richárd érdemelte ki a 23 kg-os kategóriában, míg harmadikként Gyenes Bence végzett az 54 kilósok között. Hegedűs-Nagy Bence ötödik lett 50 kg-ban. A dorogi rendezvényen közel kétszáz birkózó mutatta meg képességeit tizennégy súlycsoportban.