A tizenhatig jutottak…

A nyolcaddöntőben búcsúzott a magyar női kézilabda-válogatott a világbajnokságtól. Kim Rasmussen csapata a lengyelek és a csehek elleni győzelmek után a tizenhat között Franciaországtól kapott ki.

A D-csoportban a Krpez Slezák Katarina vezette szerb csapat előbb kiélezett mérkőzésen 27–27-es döntetlent játszott Hollandiával, majd Dél-Koreát 33–28-ra múlták felül, így csoportjuk élén végeztek. Az érdi jobbszélső előbbi meccsen három, utóbbin négy gólt jegyzett.

A B-csoport negyedik körében Lengyelország 31–28-as legyőzésével továbbjutott a nyolcaddöntőbe a magyar válogatott, amely a hatos utolsó körében Csehországot 30–29-re győzte le, így harmadik helyen zárt az Argentinát és Norvégiát is legyőző Svédország és a norvégok mögött.

Jamina Robertsék az argentinokat könnyedén, 38–24-re verték. Az érdi átlövő négy lövésből négy gólt lőtt. Ezt követően a csoport rangadóján az eddig rendkívül meggyőző és fölényes győzelmeket arató Norvégia ellen lépett pályára a svéd csapat. Itt nem kis meglepetésre remekül tartották magukat Robertsék, s a hajrában megfordították a meccset és háromgólos 31–28-as győzelmet arattak, mellyel csoportjuk élén végeztek. Roberts ezen a mérkőzésen is négyszer volt eredményes.

Az A-csoportban szereplő spanyol válogatott a csoportkörben Franciaországgal 25–25-ös döntetlent játszott, majd a záró fordulóban Szlovéniát öt góllal, 27–22-re verte.
Mireya González mindkét meccsen kétszer talált be.

A nyolcaddöntőben a magyar válogatott az A-csoport másodikjával, Franciaországgal találkozott. A mieink szoros mérkőzésen 29–26-os vereséget szenvedtek, így véget ért számukra a világbajnokság. A mérkőzésen Klivinyi Kinga három gólt jegyzett, Janurik Kinga tíz percet védett, ez alatt háromszor tudott hárítani.

A nyolcaddöntő első négy meccse közül még Krpez Slezák Katarináék és Jamina Robertsék is pályára léptek. Krpezék csoportgyőztesként a C-csoport negyedikjével, Montenegróval néztek farkasszemet, s kisebb meglepetésre két góllal, 31–29-re kikaptak, így déli szomszédaink számára is véget ért a németországi vb. A jobbszélső hat lövésből öt gólt jegyzett.

A svédek Szlovéniával találkoztak, melyet könnyedén, 33–21-re múltak felül, s továbbjutottak a legjobb nyolc csapat közé. Jamina Roberts hat lövésből háromszor volt eredményes.

A nyolcaddöntő hétfői programjában Mireya Gonzálezék Norvégia ellen lépnek pályára. Románia Csehországgal, Oroszország Dél-Koreával, Japán pedig Hollandiával játszik.

Kisfaludy Anett
2 gólt szerzett, Klivinyi Kinga és Tóth Gabriella nem talált be, Janurik Kinga ötször védett

MAGYARORSZÁG–Svédország 22–25 (11–11)
Klivinyi Kinga 5 gólt szerzett, Kisfaludy Anett és Tóth Gabriella nem talált be, Janurik Kinga egy hétméteresre állt be, melyet nem tudott védeni, Jamina Roberts 6 gólt szerzett

MAGYARORSZÁG–Argentína 33–15 (15–8)
Janurik Kinga lett a mérkőzés legjobbja, Klivinyi Kinga és Kisfaludy Anett 2–2 gólt szerzett, Tóth Gabriella nem talált be

B-csoport, 4. forduló
Lengyelország–MAGYARORSZÁG 28–31 (11–13)
Klivinyi Kinga 3, Kisfaludy Anett 2 gólt szerzett, Janurik Kinga nem lépett pályára

Svédország–Argentína 38–24 (17–13)
Jamina Roberts 4 gólt szerzett

A-csoport, 4. forduló
Spanyolország–Franciaország 25–25 (10–11)
Mireya González 2 gólt szerzett

B-csoport, 5. forduló
Csehország–MAGYARORSZÁG 29–30 (14–17)
Klivinyi Kinga és Kisfaludy Anett is 2-2 gólt szerzett, Janurik Kinga 5 védéssel zárt

Norvégia–Svédország 28–31 (18–16)

A-csoport, 5. forduló
Spanyolország–Szlovénia 27–22 (13–14)

D-csoport, 5. forduló
Szerbia–Dél-Korea 33–28 (18–14)

NYOLCADDÖNTŐ

MAGYARORSZÁG–Franciaország 26–29 (11–14)
Klivinyi Kinga 3 gólt szerzett, Kisfaludy Anett nem talált be, Janurik Kingának 3 védése volt

Szerbia–Montenegró 29–31 (9–14)