Budaörs győzelem a Siófok ellen

Nyolcvan napos szünet után lépett pályára hazai környezetben a Budaörs, amikor a K&H női kézilabda liga 11. fordulójában a Siófok KC-t látta vendégül.

Mihály Attila lányai napra pontosan egy évvel ezelőtt eddigi történetük legnagyobb sikerét elérve verték a Balaton-partiakat 24–19-re, s ezt próbálták megismételni az év játékvezetői párosa, a Bacs József és Bóna Szabolcs által dirigált mérkőzésen. Méghozzá úgy, hogy a Budaörs nem számíthatott Pálos-Bognár Barbarára, Mézes Laurára, Gerháth Fannira, Plesztovits Alexára és Kiskartali Zsófiára sem.

Az évvel ezelőttieknek megfelelően a Budaörs negyed óra után 6–3-ra meglépett, ám Lars Rasmussen csapata Sanja Damnjanovics és a francia válogatottal decemberben világbajnoki címet szerző Estelle Nze-Minko vezetésével megfordították a meccset, s a szünetben már három góllal vezettek (14–17).

A fordulás után bekezdett a házigazda, amely előbb egyenlített, majd Szöllősi-Zácsik Szandra vezetésével a játékrész dereka után nem sokkal már öt góllal vezetett (28–23)! Sőt, nem állt meg a budaörsi gépezet, Hornyák Ágnesék a mérkőzés végéig pazarul játszottak, s óriási bravúrt elérve kilenccel verték Balaton-parti ellenfelüket (36–27).

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA, 11. FORDULÓ
BUDAÖRS–SIÓFOK KC 36–27 (14–17)
Budaörs, 850 néző. V: Bacs, Bóna
Budaörs: Sipeki – FARKAS E. 4, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 11, Zsigmond 3, Pásztor 1, HORNYÁK Á. 4, JUHOS 10 (3). Csere: Wéninger (kapus), Brettner, Szabadfi 2, Ertl 1 (1)
Edző:
Mihály Attila

SKC: Dedu – Such 2, Geiger 4, NZE-MINKO 6, al-Gaui 1, DAMNJANOVICS 8 (2), Aoustin. Csere: Mazák-Németh, Erdősi 3, Ferenczy, JEZIC 3
Edző: Lars Rasmussen

Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 15. p.: 6–3. 20. p.: 9–9. 28. p.: 11–14. 34. p.: 17–17. 41. p.: 23–21. 48. p.: 28–23. 54. p.: 31–26.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/1

MESTERMÉRLEG
Mihály Attila:
– A szerdai visszafogottabb teljesítményünk után nem gondoltam, hogy így összeszedjük magunkat, de ez is az én csapatom. Szerdán amilyen gyengén és sok hibával játszottunk, most annál koncentráltabban. Volt bennünk egy bizonyítási vágy és ezt ki tudtuk használni.

Lars Rasmussen: – Gratulálok a Budaörsnek, nagyon jól játszott, de a mi teljesítményünk… Elfogadom a vereséget, de többféleképpen el lehet veszíteni egy meccset, a mai elfogadhatatlan volt. Meglepődtem, hogy mennyire alul múltuk magunkat. Csalódott vagyok.

fotó: budaorshandball.hu/Pozsonyi Roland