Nagyot küzdöttek a 2006-osok

Közel állt a győzelemhez, de csak egy 6–6-os döntetlent ért el a Budapesti Honvéd SE-Érd 2006-os csapata a rájátszás ötödik fordulójában.

A Budapesti Honvéd SE-Érd serdülő együttese a Kőér utcai uszodában a második honvédos társulattal, a Honvéd Kölyök Polo Sulival csapott össze a budapesti serdülő vízilabda-bajnokság 10-15. helyéért rendezett rájátszásának harmadik fordulójában.

Az érdiek nem kezdtek rosszul, s szépen tartották a lépést a Kölyök Poloval, de a nagyszünetben a Fazekas Márton helyett a Váraljai Krisztián által irányított érdiek háromgólos hátrányban voltak. A harmadik nyolc percben pedig eldőlt a meccs, amikor 12–5-re vezetett a Kölyök Polo. A záró felvonás így hiába lett döntetlen, az érdiek 15–8-ra kikaptak.

A 2006-osoknál a Százhalombatta a Fehérvár, a Honvéd-Érd a Kanizsa ellen szállt vízbe a Kőnigh György Gyermekbajnokság 13-24. helyéért rendezett rájátszás ötödik körében. Előbb a battaiak vívtak meg, de az első góljukra a negyedik negyedig kellett várni, amikor Nogula Tamás volt eredményes, de a Fejér megyeiek ekkor már hétgólos előnyben voltak, végül 13–1-re győztek a Tüskecsarnok uszodájában.

Az érdiek nagyot küzdöttek a Kanizsával, s ugyan Nagy Gréta góljával vezettek is, de ezt követően a nagyszünetre háromgólos előnybe került a Zala megyei társulat. Ezt viszont a fordulás után egy négygólos érdi széria követte, Szabó Bálint és Bánhidi Bíborka egy-egy, illetve Gáspár Bence két góljával fordítottak Vargáné Gazdag Erika játékosai, akik a fordulatos végjátékban végül 6–6-os döntetlent játszottak.

Diapolo Serdülő Bajnokság, rájátszás, 10-15. helyért, 3. forduló, Kőér utca
Budapesti Honvéd SE-Érd–Honvéd Kölyök Póló 8–15 (2–3, 2–4, 1–5, 3–3)
Érdi gólszerzők: Horváth Gergely 3, Páka Richárd, Greksa Martin 2-2, Labossa 1

Kőnigh György Gyermekbajnokság, 2006, rájátszás, 13-24. helyért, 5. forduló, Tüskecsarnok uszoda
Százhalombatta–Fehérvár VSE 1–13 (0–0, 0–4, 0–3, 1–6)
Százhalombatta gólszerzője: Nogula Tamás 1

Budapesti Honvéd SE-Érd–Kanizsa VK 6–6 (1–2, 0–2, 3–0, 2–2)
Érdi gólszerzők: Bánhidi Bíborka, Gáspár Bence 2-2, Szabó Bálint, Nagy Gréta 1-1