Az országos döntő jegyében

Egy héttel a március 23. és 25. között Kiskunfélegyházán rendezett országos diákolimpiai tollaslabda döntő előtt tartotta a Pesti Sport Kard Ki Kard Kupát a Batthyány Sportiskolai Általános Iskola és az Érdi VSE az intézmény tornacsarnokában.

A hagyományos, Csoki Kupa lebonyolítású viadal ezúttal a március 15-i országos ünnepség miatt lett Kard Ki Kard Kupa, amelyre 76 nevező volt. A verseny kulcsfontosságú felkészülés volt a március 23. és 25. között rendezett diákolimpiai döntő előtt, így remek színvonalú mérkőzéseknek lehettek szemtanúi a nézők.

A népes mezőnyben a harminc, az országos döntőn induló érdi közül csak néhányan nem vettek részt a felkészülési viadalon.

Az egyes korcsoportban mindkét aranyérmes impozáns mérleggel zárt, hiszen a lányoknál Novák Adrienn mind az öt meccsét szettveszteség nélkül nyerte, s +78-as pontaránnyal zárt az élen az ezüstérmes Fekete Dóra, illetve a két bronzérmes, Hegyesi Alexa és Csáki Laura előtt, ezzel pedig kiérdemelte a torna legeredményesebb női játékosának járó díjat. A fiúknál is az egyes korcsoport győztese lett a legeredményesebb, Harmos Boldizsár 10:0-s szettaránnyal, de +89-es pontkülönbséggel végzett Borbás Dávid, illetve Nikolics Bence és Szajki Bence előtt. Érdekesség, hogy Harmos Boldizsár testvérét, a négyes korcsoportban nyerő Mártont (+63) és a nyílt „A” kategóriában győzedelmeskedő Kis-Kasza Miklóst (+78) előzte meg a különdíjért folytatott versenyben.

A kettes korcsoportban Kis-Kasza Arabella Fekete Tímeát, illetve Antosz Leát és Pócsi Hannát megelőzve lett aranyérmes, míg a fiúknál négy érdi is dobogóra állhatott, Horváth Levente mögött a második helyet Flórián Bence szerezte meg, míg a harmadik helyért ádáz csatában hármas holtverseny alakult ki, így Kovács Marcell és Zsarnai Milán mellett Erdős Zsombor Bendegúz is bronzérmes lett.

A hármas korcsoportban Schvirján Zsófia esélyeshez, korosztályos válogatotthoz méltóan győzött Novák Rebeka, Villás Vivien és Csányi Zoé előtt, míg a fiúknál a szintén U13-as válogatott Zsarnai Marcell nyert Jurásek Márton, Horváth Barnabás és Flórián Tamás előtt.

A négyes korcsoportban a területi diákolimpián is aranyérmes Györgylőrincz Krisztina nyert Soltész Nikol, Perényi Zsófia és az eggyel nagyobb korosztályban is elinduló Schvirján Zsófia előtt. A fiúknál Harmos Márton szettveszteség nélkül előzte meg Muhari Mártont, Nika Rolandot és Novák Barabást.

A nyílt B-kategóriás versenyben a nőknél Pék Ildikó diadalmaskodott Hajdú Andreát, dr. Gombos Csillát és az utánpótláskorú Udvardi Vivient megelőzve. A férfiaknál Erdős Attila győzött, Süvegjártó Zoltán ezüst-, Antosz Titusz és Lusánszki Csaba bronzérmes lett.

Az A-kategóriában Soltész Nikol Boros Boglárkát megelőzve győzött a nőknél, míg a férfiaknál az U15-ös válogatott Kis-Kasza Miklós mind a hat meccsét megnyerte, ezzel a tizenkét fős mezőny élén végzett Nagy Dániel, Horváth Bence és dr. Lampek Péter előtt.

A szokásos, remek hangulatú verseny ezúttal a megszokottnál is jobb színvonalat hozott, hiszen az utánpótláskorú versenyzők formaidőzítése is hangsúlyos a diákolimpiai miatt. Sőt, az U15-ösök számára is kiváló felmérő lehetett a két hét múlva, Debrecenben rendezett országos bajnokság előtt.

A házigazda érdiek a Pesti Sport Kard Ki Kard Kupán összesen hét arany-, négy ezüst- és tizenöt bronzérmet szereztek.

1. Kis-Kasza Arabella, 2. Fekete Tímea, 3. Antosz Lea és Pócsi Hanna
fiú: 1. Horváth Levente, 2. Flórián Bence, 3. Kovács Marcell, Zsarnai Milán és Erdős Zsombor Bendegúz

III. kcs.:
lány:
1. Schvirján Zsófia, 2. Novák Rebeka, 3. Villás Vivien és Csányi Zoé Lili
fiú: 1. Zsarnai Marcell, 2. Jurásek Márton, 3. Horváth Barnabás és Flórián Tamás

IV. kcs.:
lány:
1. Györgylőrincz Krisztina, 2. Soltész Nikol, 3. Perényi Zsófia és Schvirján Zsófia
fiú: 1. Harmos Márton, 2. Muhari Márton, 3. Nika Roland és Novák Barabás

Nyílt „B”
női:
1. Pék Ildikó, 2. Hajdú Andrea, 3. Udvardi Vivien és dr. Gombos Csilla
férfi: 1. Erdős Attila, 2. Süvegjártó Zoltán, 3. Antosz Titusz és Lusánszki Csaba

Nyílt „A”
női:
1. Soltész Nikol, 2. Boros Boglárka
férfi: 1. Kis-Kasza Miklós, 2. Nagy Dániel, 3. Horváth Bence és dr. Lampek Péter

Legeredményesebb játékosok
női:
Novák Adrienn (I. korcsoport)
férfi: Harmos Boldizsár (I. korcsoport)

Érdi indulók a március 23. és 25. közötti, kiskunfélegyházi tollaslabda diákolimpiai országos döntőn: