A Kohászt is legyőzte az ÉRD

Szinte végig vezetett, ám az izgalmas végjáték miatt „csak” egygólos győzelmet aratott az ÉRD a Dunaújváros ellen a K&H női kézilabda liga 20. fordulójának rangadóján.

Jól kezdett Szabó Edina együttese, hiszen a hetedik percben Krpezs-Slezák Katarina két és Kisfaludy Anett egy góljával 3–0-ra lépett meg a Fejér megyei riválistól. Ezt követően azonban György László tanítványai is elkapták a fonalat, s szűk negyed óra után már 8–7 volt az állás. A félidő második félében ismét többször meglépett a házigazda, de a Kohász nem akart leszakadni, így a szünetre kétgólos érdi előnnyel tértek a felek (15–13).

A fordulás után az érdiek kapták el előbb a fonalat, Krpezs-Slezák révén pedig már 20–16-ra vezettek, de egy négygólos szériával 0–0 után egyenlítettek Kazai Anitáék. A hajrá előtt pedig egyre kiélezettebbé vált a mérkőzés, mivel hiába vezetett hol, egy, hol két góllal az ÉRD, a DKKA rendre visszajött a meccsbe. Sőt, az utolsó tíz percet két Kiss Nikolett-gól nyitotta, ám az utolsó percben ismét egyenlítettek a vendégek Molnár Beatrix duplájával, ám hiába, mert az ÉRD-nél Coralie Lassource eldöntötte a két pont sorsát (28–27).

Az ÉRD győzelmével ötpontos előnybe került a Dunaújvárossal szemben, azaz a hátralévő hat bajnokiján (FTC – idegenben, Kisvárda – otthon, Kecskemét – idegenben, Vác – otthon, Fehérvár – idegenben, Budaörs – otthon) hét pontot kell szereznie – amennyiben a DKKA is minden mérkőzését megnyeri – hogy sorozatban hatodszor bronzérmes legyen az NB I-ben.

Az ÉRD legközelebb április 21-én, 15 órakor az FTC-Rail Cargo Hungaria ellen lép pályára az Elek Gyula Arénában, míg a következő hazai mérkőzését április 25-én, szerdán, 18 órakor a Kisvárda Master Good SE ellen vívja.

K&H női kézilabda liga, 20. forduló
ÉRD–DUNAÚJVÁROSI KKA 28–27 (15–13)
Érd, 1700
néző. V: Andorka, Hucker
ÉRD: Janurik – Krpezs-Slezák 9 (1), Kiss N. 4, A. Bulatovics, Kisfaludy 4, Signaté 4, C. Lassource 3. Csere: Foggea (kapus), Roberts 1, Szabó L. 1, Tóth G. 2, Gávai. Edző: Szabó Edina
DUNAÚJVÁROSI KKA: Oguntoye – Grosch 2, Kovács Anna 2, Szalai, Dombi 4, Micijevic 7, Kazai 5. Csere: Tomasevics (kapus), Klujber 3, Cifra, Szekerczés 1, Molnár B. 2, Bulath 1, Takács D., Nick. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 7. p.: 3–0. 13. p. 7–5. 22. p.: 13–8. 28. p.: 13–12. 37. p.: 20–16. 43. p.: 20–20. 52. p.: 26–23. 56. p.: 27–24.
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/–