Bronzünneplés elnapolva…

Ugyan jól kezdett, de nem tudott mit kezdeni a tíz hétméterest értékesítő Váccal az ÉRD a női kézilabda NB I 24. fordulójában, így egyelőre nem biztosította be harmadik helyét a bajnokságban.

Nagy iramban kezdtek a felek, az ÉRD és a Vác is nagy tempót diktált a találkozó elején, amelyből úgy tűnt, a hazaiak jönnek ki jobban, miután Kisfaludy Anett, Mariama Signaté, Krpezs-Slezák Katarina, Gávai Szonja és Kiss Nikolett is betalált, ám a váciak Karoline de Souza hétmétereseivel sikeresen tartották magukat, sőt, a huszadik percben egygólos érdi vezetésnél Szilágyi Zoltán remek ütemben kért időt, övéi pedig Barján Bianka és De Souza góljaival a mérkőzésen először vezettek (9–10). Igaz, nem sokáig, mert Szabó Lauráék visszavették az előnyt, a szünetre pedig az első harminc percben tizenegy védéssel záró Janurik Kinga vezetésével 14–12-es érdi vezetéssel vonultak a felek.

A fordulás után viszont a játék képe is megfordult, a váciak  néhány perc alatt kiegyenlítettek, tördelték a játékot, s sorra kapták a hétmétereseket, melyeket Karoline de Souza most is remek hatékonysággal értékesített, így a félidő derekán már a háromgólos vezetésért is támadtak a vendégek, de Janurik Kinga itt közbeszólt,  társai is megemberelték magukat, Mariama Signaténak köszönhetően pedig az utolsó tíz percben visszajöttek döntetlenre (ami még szintén elegendő lett volna a biztos bronzhoz), de a hajrában hiába támadtak az érdiek, lövéseik kis százalékban találtak kaput, a váciak pedig óriási bravúrt értek el, miután a Magyar Kupában elszenvedett kupabúcsú miatt visszavágtak és két győzelemmel zárták a bajnokságot Szabó Edina csapata ellen.

Az ÉRD így május 18-án, az utolsó előtti fordulóban, az Alba Fehérvár KC ellen szerezheti meg a bronzérmet.

NŐI KÉZILABDA NB I, 24. FORDULÓ
ÉRD–GVM EUROPE-VÁC 23–24 (14–12)
ÉRD Aréna, 1400
néző. V: Hargitai, Markó

ÉRD: Janurik – Kprezs-Slezák 7 (3), Kiss N. 3, A. Bulatovics 1, KISFALUDY 3, SIGNATÉ 4, Gávai 1
Csere:
Foggea (kapus), C. Lassource, Tóth G. 1, Roberts 1, Szabó L. 2
Edző:
Szabó Edina

VÁC: Arenhart – Jovetic, HÁMORI, Lakatos R., Helembai 1, Kácsor 2, RADOSZAVLJEVICS 6
Csere:
Diószegi 2, DE SOUZA 10 (10), Barján 2, Kovács P., Szamoránsky P. 1
Edző: Szilágyi Zoltán

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 9. p.: 5–5. 13. p.: 8–7. 21. p.: 9–10. 28. p.: 12–11. 34. p.: 14–14. 42. p.: 16–18. 48. p.: 19–21. 53. p.: 22–22. 56. p.: 23–24.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 10/10

(Fotó: handballerd.hu/Dénes Balázs)