Itthon nyert a Honvéd-Érd!

10–6-os győzelmet aratott a Bókay-KSI ellen a Budapesti Honvéd SE-Érd 2005-ös vízilabdacsapata. A Markovits Kálmán Gyermekbajnokság rájátszásában, a 27-35. helyek megosztásáért rendezett hetedik fordulót az ÉRD Arénában rendezték.

Az érdiek ugyan a mérkőzés elején kétgólos hátrányba kerültek, de ezt követően Szakács Péter sorozatban lőtt három góljával, illetve Somfai Martin találatával 4–2-re fordítottak. A KSI ugyan ezt követően visszajött egy gólra, de a harmadik negyedben eldöntötte a meccset az érdi csapat, amelytől Szakács Péter újbóli három gólja mellett még Gáspár Bence és Bánhidi Bíborka is betalált. A 9–3-as érdi előnyt követően ugyan a KSI ismét visszajött „látótávolságon belülre”, de hátrányát nem tudta ledolgozni, így az érdiek 10–6-os győzelmet arattak.

„A legelején erősen kezdett az ellenfél, jól védett a kapusa, eleinte nem tudtunk gólt lőni, de a gyerekek megtalálták a lehetőségeket, odaúsztak, kipasszolták és sikerült gólokat lőni. Kiharcoltunk sok ötméterest is. Ez segített a gyerekeknek, mert így érezték, hogy felül tudnak kerekedni ezen a csapaton.” – értékelt Váraljai Krisztián, a BHSE-Érd edzője.

A 2005-ös korosztály a rájátszásban így hat mérkőzés után az ötödik helyen áll. Az érdiek serdülő csapata a Budapest Bajnokságban rájátszásában, a 10-15- helyért rendezett hetedik fordulóban a Kőér utcai uszodában háromgólos, 7–4-es vereséget szenvedett a Cápa VK-tól.

BVLSZ Diapolo Serdülő Bajnokság, rájátszás, 10-15. helyért, 7. forduló, Kőér utcai uszoda
Cápa VK–Budapesti Honvéd SE-Érd 7–4 (2–2, 2–0, 1–1, 2–1)
BHSE-Érd gólszerzők:Páka Richárd, Greksa Martin, Kernács Tamás, Magyar Kristóf 1-1

BVLSZ Diapolo Serdülő Bajnokság, rájátszás, 16-20. helyért, 7. forduló, ÉRD Aréna
Komplex Póló Suli SE–Polo Sport Club13–4 (3–1, 3–1, 3–2, 4–0)

Markovits Kálmán Gyermekbajnokság, 2005, rájátszás, 27-35. helyért, 7. forduló, ÉRD Aréna
UVSE II–Komplex Póló Suli SE II32–0 (6–0, 7–0, 13–0, 6–0)
Sport és Szabadidő–Új-Hullám SE12–4 (3–2, 3–0, 3–2, 3–0)
Aquaworm WP Göd–Oxigén Úszó És Sport Egyesület11–4 (2–1, 3–1, 2–2, 4–0)
Bókay-KSI–Budapesti Honvéd SE-Érd 6–10 (2–0, 0–4, 1–5, 3–1)
BHSE-Érd gólszerzők: Szakács Péter 6, Bánhidi Bíborka 2, Gáspár Bence, Somfai Martin 1-1