Győztes hazai debütálás

Lejátszotta első hazai felkészülési mérkőzését az ÉRD női kézilabda csapata. Szabó Edina együttese a VIII. Érdi Kupán az MTK-t verte 33–28-ra. A játéknap másik mérkőzésén a Budaörs nyolcgólos sikert ért el az USA válogatottja ellen. A VIII. Érdi Kupa második napján 18 órától az MTK az Egyesült Államokkal csap össze, 19.45-től pedig ÉRD–Budaörs mérkőzést rendeznek.

Remekül indult a háromnapos, négycsapatos VIII. Érdi Kupa a házigazda számára, amely az MTK Budapesttel nézett farkasszemet. A fővárosi kék-fehérek kapuját pedig az a Győri Barbara védte, aki a Vasas után az MTK-t erősíti érdi kölcsönéből. A csapatkapitány, Janurik Kinga, nemhogy nem húzta le a rolót, de fel sem, hiszen az első tíz percben nyolcszor védte az ellenfelek lövéseit, s az ő vezetése mellett támadásban is eredményes volt a házigazda, amely bő negyed óra után már 10–5-re ment, de Golovin Vlagyimir lányai Mihálffy Adriennek köszönhetően lőtávolba kerültek, s a szünetre is csak egygólos hátránnyal vonultak (16–15).

A második félidő elején nem csak egyenlített, de fordított is az MTK, amely gyorsindításaival rendre kiszolgáltatott helyzetbe hozta Julie Foggeát, de a fővárosiak előnye nem tartott sokáig, a játékrész derekán már ismét hárommal vezetett az ÉRD (25–22), s ezt a hajrában is megtartotta Tóth Gabriella váratlan bombáinak közreműködésével, így Szabó Edina alakulata 33–28-as győzelemmel kezdte a hazai viadalt.

A torna másik mérkőzésén, a nyitómeccsen az Amerikai Egyesült Államok válogatottja ugyan eleinte megnehezítette a Budaörs dolgát, illetve az sem tett jót Mihály Attila csapatának, hogy hétből csupán két hétméterest értékesített az első félidőben, mégis hétgólos, 15–8-as különbséggel fordult. Aztán a folytatásban ugyan az amerikaiak is elkezdték szállítani a gólokat, de közelebb nem tudtak kerülni, a Budaörs pedig nyolcgólos, 26–18-as sikerrel kezdte az érdi tornát.

A VIII. Érdi Kupa második napján 18 órától az MTK az Egyesült Államokkal csap össze, 19.45-től pedig ÉRD–Budaörs mérkőzést rendeznek.

VIII. Érdi Kupa

ÉRD–MTK Budapest 33–28 (16–15)
ÉRD Aréna, 500 néző. V: Marton Zs., Szabó E.

ÉRD: Janurik – Krpezs-Slezák 9 (1), Kiss N., Tóth G. 5, Kisfaludy 3, Kovacsevics 4, Gávai 2
Csere: Foggea (kapus), Lavko 1, C. Lassource 4, Szabó L. 1, Signaté, Király R. 4, Reizinger, Moncz
Vezetőedző: Szabó Edina

MTK: Győri – Slakta 2, Karnik 6 (1), Tóth E., Dakos 6, Termány 3, Fekete 4
Csere: Lajtos (kapus) Kovács G., Gorilska 3, Mihálffy 4, Nonn, Horváth N.
Vezetőedző: Golovin Vlagyimir

Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–1. 17. p.: 10–5. 23. p.: 12–10. 26. p.: 15–12. 35. p.: 18–19. 44. p.: 25–22. 50. p.: 30–26.

Hétméteresek: 1/1, ill. 2/1

Kiállítások: 4, ill. 2 perc

Amerikai Egyesült Államok–Budaörs 18–26 (8–15)
Legjobb dobók: Andersen 7, Darling, J. Rhoads, Sayer 3-3, ill. Dávid-Azari 6, Ertl 4, Kiskartali, Gerháth 3-3

Fotó: Boros Sándor