Kalandozás a középkori Érd világában
Kik éltek itt, hogyan gazdálkodtak, milyen írásos és tárgyi emlékek maradtak fent? Ezekre a kérdésekre ad válaszokat az Érd 775 kiállítás, amely szeptember 4-én nyílik a Magyar Földrajzi Múzeumban. A kiállítás apropóját az adja: Érdet először 1243-ban említik egy latin nyelvű oklevélen. Az Érdi Napokon nemcsak kiállítás, hanem helytörténeti konferencia is várja az érdeklődőket.
Tovább...Adalékok Érd múltjához
Egy helyismereti gyűjtemény olyan információmorzsákból áll össze, amelyeket csak lelkes és szorgos lokálpatrióták képesek fölkutatni, rendszerezni, közzétenni. Ezért is volt időszerű, hogy tíz év szünet után a Csuka Zoltán Városi Könyvtár ismét meghirdette a helytörténeti pályázatát, amelyre hat értékes anyagot szolgáltató pályamű érkezett.
Tovább...A helytörténet elkötelezettje
A Szociális Gondozóközpont parkvárosi épületét, mint kiállítóhelyet – A Poly–Art alkotóinak rendeztek itt tavaly tárlatokat – többször elbúcsúztattuk már. Idén mégis újra képek kerültek az egykori moziterem falára.
Tovább...Helytörténeti pályázat
Helytörténeti pályázatot hirdetett a Csuka Zoltán Városi Könyvtár mindazok számára, akik valamilyen módon kötődnek Érdhez. A pályázat célja a könyvtár helyismereti gyűjteményének gyarapítása – számolt be az Érd TV-nek Nida Judit, az intézmény igazgatóhelyettese.
Tovább...Fényképek, iratok a fiókok mélyéről
Hogy nézett ki az ófalui kastély – s főleg miért tűnt el nyomtalanul? Hány strand volt a településen? Egyáltalán hogyan alakult, fejlődött 65 ezer lakosú megyei várossá az egykori kis Duna-parti falu? A sublótok mélyén rejtőző fényképekből, családi iratokból sok apró részletet megtudhatunk, olyan információmorzsákból áll össze egy helyismereti gyűjtemény, amelyeket csak lelkes és szorgos lokálpatrióták képesek fölkutatni.
Tovább...