Csapatunk öt gólos vereséget szenvedett Debrecenben. Védekezésben nem tudtuk megállítani a hazaiak gyors lerohanásait.

Négy nappal a mosonmagyaróvári mérkőzés után már Debrecenben lépett pályára csapatunk. A mérkőzés eleje nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna. A 2. percben ugyan Szvetlana Gridnyeva védte Karnik Szabina hétméteresét, de tíz perccel később már öt góllal vezetett ellenfelünk (8:3). Támadásban pontatlanok voltak a befejezéseink, míg védekezésben nem tudtuk megállítani a gyors hazai akciókat. A 21. percben már második idejét kérte ki Szabó Edina. Sikerült is felzárkóznunk három gólra, de végül négy találattal vezetett a szünetben a hazai csapat. A második harminc perc elején nem sikerült csökkentenünk hátrányunkat, hat percig nem sikerült bevennünk Horváth-Pásztor Bettina kapuját,  így a 41. percben már nyolc góllal vezetett a DVSC-TVP-AQUATCUM (21-13). Az 52. percben 22:18-nál látótávolságba került ellenfelünk, de Siska Pálma egy percen belül kétszer is eredményes volt, az utolsó öt percnek hat gólos hátrányban kezdtünk neki. Az utolsó percekben nem sikerült szorosabbá tenni a találkozót, végül öt gólos (28:23) vereséget szenvedtünk Debrecenben.