A Kaposvár és a Dág örülhetett

Elkezdődtek az Érd Arénában a Röplabda Magyar Kupa kétnapos (férfi, női) helyosztói, a férfiak döntőjében a Kaposvár diadalmaskodott a Kecskemét sima, 3:0-s felülmúlásával, míg a bronzmérkőzést a Dág KSE nyerte a MAFC-BME 3:2-es legyőzésével.

Tükörsimán nyert a favorit

Fino Kaposvár SE – Kecskeméti RC 3:0 (16, 23, 19)

Érd Aréna, 1000 néző. V: Bátkai-Katona Ágnes, Mezőffy Zsolt.

Kaposvár: BOZÓKI 11, Rása 8, Magyar 1, Bagics 9, Nagy J. 8, DÁVID Z. 17. Csere: DEÁK (liberó), Bögöly. Edző: Demeter György

Kecskemét: Farkas 6, Dorcsák 2, Török, Dávid Cs. 5, GACS 8, PESTI 11. Csere: Pápai (liberó), Horváth M. 1, Balla 1. Edző: Gyurkó Sándor

Későn ébredő Kecskemét. A röplabda Magyar Kupa döntőjében a meccs előtt is jóval esélyesebb Fino Kaposvár SE parádésan kezdte a finálét, rögtön 2:0-ra lépett el, majd ugyan szépített a Bács-Kiskun megyei gárda, de a somogyiak szinte hiba nélküli játékkal a kecskeméti időkérések ellenére is fokozatosan léptek meg. A Kaposvárnak már tizenkét (!) játszmalabdája volt, melyből ugyan csak a hatodikat tudta kihasználni, ám így is simán hozta az első szettet. 16:25, 0:1

Az eredmény alakulása: 1. szett: 0:2, 1:5, 1:8, 3:11, 4:14, 8:16, 10:19, 11:24, 16:25.

A második szettben a Kecskemét nyithatott, ezt kihasználva pedig először vezetett a meccsen, majd az első öt pontig pariban is volt a Kaposvárral, de ezt követően 2:6-nél Gyurkó Sándor, a hírös városiak trénere kénytelen volt időt kérni, ez jót tett csapatának, amely az első technikai szünetig két pontra jött fel. Mi több, a pihenő után folyamatosan egyenlített, a második technikai szünetet követően az állandósulni látszó egypontos kaposvári előnyből a Kecskemét kihasználva ellenfele hibáit 21:18-ra lépett el. A hárompontos előny azonban pillanatok alatt kétpontos hátrányba fordult át, 22:24. Egy szettlabdát még hárított a Kecskemét, de a másodikat kihasználta a Kaposvár. 23:25, 0:2.

Az eredmény alakulása: 2. szett: 1:0, 2:6, 6:8, 10:10, 10:12, 13:13, 15:16, 21:18, 22:24, 23:25.

A harmadik játszma annyi meglepetést tartogatott, hogy a Kecskemét az eddigiekhez képest tovább bírta a Kaposvár tempóját, de nem látványosan tovább, a második technikai szünetben még csak egy pont volt a hátránya, viszont a végjátékban mintha feladta volna, a Kaposvár rutinos módon kihasználta a lélektani és eredménybeli előnyt, zsinórban öt pontot szerezve a harmadik szettet 25:19-re nyerve hódította el a Magyar Kupát, amelyet ezelőtt már tizenhétszer szerzett meg!

Az eredmény alakulása: 3. szett: 4:5, 8:7, 8:10, 12:12, 15:16, 17:20, 19:20, 19:25.

A Dágé a bronz

Dági KSE – MAFC-BME 3:2 (–22, 23, –22, 22, 8)

Érd Aréna, 700 néző. Vezette: Halász Enikő, Horváth Miklós

Dági KSE: Oszuska G. 4, KRUPÁNSZKY 31, Horváth G. 5, Oszuska II Z. 6, JÁNOSSY 28, Szauter 12. Csere: Koch, Hegyi (liberók), Takács R. 3. Edző: Szauter Ferenc

MAFC-BME: Vocskó 2, KUNNERT 17, CSÉPKE 18, SOW 13, Farkas 10, Szabó B. 8. Csere: Tari, Tihanyi (liberók), Tamasi 6, Eke. Edző: Novák László

Igencsak hektikusan, a pálya színeihez hasonlítva felemásan kezdődött a röplabda Magyar Kupa bronzmeccse a férfiaknál, miután az első szettben a Dág 4:1-es vezetésről került 17:14-es hátrányba, s előnyét a fővárosi MAFC megőrizte, 25:22-re hozta a nyitó felvonást.

A második játszma eggyel szorosabb volt, mint az első, azaz egy ponttal, csak annyiban különbözött a nyitójátszmától, hogy a komáromiak megszerzett 3:1-es előnyüket ezúttal nem herdálták el, a második technikai szünetben 16:13-ra vezettek. Ennek ellenére 18:14-nél Novák László, a MAFC vezetőedzője remekül nyúlt a meccsbe és kért időt, csapata átvette a vezetést, de a kisebb dági megingás után Szauter Ferenc legénysége végül két ponttal behúzta a szettet. 25:23, 1:1.

Az első két játszmában azért jól látszódott, hogy valamelyik csapat fölényben játszik, a harmadikban viszont abszolút kiegyenlített küzdelem zajlott, még úgy is, hogy a MAFC 15:10-re elhúzott, ebből többször felállt a Dág, de a fővárosiak az első szetthez hasonlóan a harmadikat is 25:22-re hozták, újból vezettek. 1:2

A negyedik szett az előbbihez képest annyiban különbözött, hogy a hullámzás inkább a biztonsági játék miatt volt a MAFC részéről, amelynek ismét sikerült meglépnie, de a Jánossy Bálint vezette Dág nem nyugodott bele a hátrányba, mínusz háromról kapaszkodott és fogta be ismét a MAFC-ot a szettek tekintetében. 25:22, 2:2.

Az utolsó, tizenöt nyert pontig tartó játszmában egyértelműsítette fölényét a Dág, végig vezetve előbb 2:0-ra, majd 8:4-re, 11:6-ra végül pedig 15:8-ra lépett el, utóbbi meg elég volt a végső győzelemhez és a bronzérem megszerzéséhez.

Az eredmény alakulása: 5. szett: 2:0, 8:4, 11:6, 15:8.

Le a kalappal az alig ezerfős dági falu szurkolói előtt, akik szenzációs hangulatot teremtettek az Érd Arénában, kürtöltek, doboltak, ugráltak, de legfőképp győzelembe hajszolták csapatukat.

Február 12-én, pénteken a nők helyosztóival folytatódik a röplabda Magyar Kupa az Érd Arénában, 17 órától a Jászberényi RK és a Fatum-Nyíregyháza, 19.30-tól a Vasas Óbuda és a Linamar-Békéscsabai RSE csap össze a végső helyezésekért.