A Budakeszi Vadaspark Nonprofit Kft. és a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület együttműködésével létrejött Magyarország első kalandparkba épített tanösvénye, ahol a látogatók nem csak ügyességüket próbálhatják ki, de játszva tanulhatnak a hazánkban élő madarakról, és fafajtákról is. Az érdi lakcímkártyával rendelkezők 10% kedvezménnyel válthatják meg a belépőjegyet.
A két tanösvény összesen 23 madárfajról és 3 hazánkban élő pelefajról nyújt információkat, szemléltetve 8 mesterséges költőládát is.
Meg tudod mondani, mekkora egy nagy tarkaharkály nyelve? Láttál már madarat szitálni? Tudtad, hogy a somból finom lekvárt is lehet készíteni? Vajon honnan kapta a nevét a macskabagoly? Hány évig él egy sarki csér? Ha szeretnél választ találni ezekre és még sok hasonló érdekes kérdésre, akkor gyere és járd végig a Kalandpark különleges tanösvényeit!
Pele pálya (140 cm alatti gyerekeknek):
- Pele Pali történetén keresztül mutatjuk be a gyerekeknek a madarak fészkelési szokásait
- a pelék ügyességével másznak a gyerekek a pályán és követik Pele Pali útját, aki új otthont keres magának
- a pálya nem csak a gyerekek mászó technikáját erősíti, hanem a játékos feladatok révén fejleszti a figyelmüket és bővíti az ismeretüket
Sólyom pálya (nagyobbaknak, felnőtteknek):
- 15 tábla vezeti be a kalandozókat a madarak rejtett világába
- elgondolkodtató és érdekes kérdésekre kereshetjük a választ minden egyes állomáson
- megtapasztalhatjuk, hogy milyen lehet a madarak élete a lombkorona magasságában
- feltárja előttünk a madarak világát és a figyelmünket a körülöttünk lévő tollas barátainkra irányítja.
Ünnepélyes átadó: 2016. április 22-én, pénteken 10:00 órakor a Budakeszi Kalandparkban, ahol a tanösvényeken testközelből is meg lehet ismerkedni a levegők szárnyas uraival, és titkos életük minden apró csodájával.
Részvételi szándékot előre kérik jelezni a jalo.viki@bkvp.hu címen, hogy megfelelő mennyiségű felszerelést tudjanak előkészíteni a kalandozáshoz.
http://www.vadaspark-budakeszi.hu