A felnőtteknek is megmutatták!

Három érmet tartogatott az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft.-nek a Győrben, Széchy Tamás emlékére rendezett 118. Felnőtt Úszó Országos Bajnokság – amely remek eredmény, annak fényében, hogy az érdieknek nincs is felnőtt versenyzőjük!

Hivatalosan hat érdi nevezett be 32 versenyszámba a győri országos felnőtt úszó bajnokságra, de Tekauer Márk végül nem vett részt a versenyen, így öten – a váltókkal együtt – huszonnyolc számban indultak. A győri ob egyben olimpiai kvalifikációs verseny is volt, így a nemzetek riói szintidőt úszó legjobb két versenyzője (ha korábban nem volt jobb idejű, azonos nemzetbeli sportoló) már megváltotta repülőjegyét a nyári olimpiára. Az érdiek célja – a mesteredző, Selmeci Attila elmondása szerint – a minél több döntőbe jutás volt, hiszen, mint a verseny előtt megjegyezte a szakember, a felnőtt mezőny rendkívül erős, pláne annak fényében, hogy az érdieknél nincs felnőtt úszó. Akkor a realitás alapján is azt mondta Selmeci, hogy nem várható érem a csapattól, de edzőjüket Kovács Benedek 50 m és 100 m hátúszáson szerzett két bronzérmével, Sós Dániel a 200 m vegyesúszásban szerzett ezüstérmével cáfolta meg!
Kovács Benedeket Balog Gábor kétszer is megelőzte, ötvenen Cseh László fért be közéjük, míg százon Telegdy Ádám lett az ezüstérmes. Sós Dániel pedig Cseh Lászlóval folytatott csatát az aranyéremért 200 m vegyesen, de a kétszeres világ- és harmincegyszeres Európa-bajnok végül kihasználta tapasztalatát. Sós ezüstérme mellett 400 m vegyesen ötödik, 200 m pillangón hetedik lett. Mellettük Barócsai Petra 100 m pillangón ötödik és 200 m gyorson pedig hatodik helyen zárt a döntőben, míg 50 m pillén a nyolcadik lett. Milák Kristóf 100 m pillangón ötödik, 200-on hatodik lett a fináléban, míg ötvenen csupán hat századmásodperccel maradt le a döntőbe jutásról. A remek eredményt még nem is az egyéni teljesítmények igazolják, hanem a váltók, hizen a 4*100 m és a 4*200 m gyorsváltóban is ötödik lett a Jánosi Kristóf, Sós Dániel, Kovács Benedek, Milák Kristóf összetételű négyes, míg a 4*100 m vegyesváltón a negyedik helyet szerezték meg. Annak fényében, hogy Tekauer Márkot nélkülözték és a többieknél két évvel fiatalabb Jánosi Kristóf szállt be helyére, mindenképpen kiugró eredményt értek el az érdiek.
Selmeci Attila korábban megjegyezte, hogy minden úszóegyesület számára létfontosságú az országos bajnokság, ők is azért vettek részt rajta, mert a csapatok az itt elért eredmények után jóval több ponttal gazdagodnak, mint más versenyeken. Ezek a pontok pedig a Magyar Úszó Szövetségnek adnak támpontot a finanszírozásra, a tizenhárom döntő pedig magáért beszél.