Húsz érem Pozsonyból!

Amikor az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft. edzői leadják a nevezési listát egy versenyre, akkor annak rangjától függetlenül borítékolható az érem. Ez most sem volt másképp, hiszen a Pozsonyban rendezett Orca Kupáról húsz érmet hoztak!

Az esemény hivatalos honlapján megjelent közlemény szerint a Pozsonyban rendezett versenyen tizenkét ország 989 úszója vett részt, olyan klasszisokkal, mint a magyar testvérpár, Verrasztó Evelyn és Dávid, de az Egyesült Államokból, Kanadából, Franciaországból és Nagy-Britanniából is érkeztek tehetséges úszók. A huszonegy fiatal érdi úszó 126-szor állt rajtkőre és húsz érmes helyezést tudhat magáénak a rangos versenyről. Részletesen lebontva: hat arany-, nyolc ezüst- és hat bronzérem! Az aranyosok között Tohl Patrik négyet is szerzett a gyorsúszás és a pillangó 50 és 100 méteres távjain, és a 200 m vegyesen szerzett ezüstérmével, amellyel a teljes viadal legeredményesebb versenyzőjének járó különdíjat is megkapta – 989 versenyző között!

Őri Rebeka két arannyal zárt, 50 és 100 háton sikerült az élen végeznie, míg 200 m vegyesen neki is jutott egy ezüstérem. Szklenár Flóra és Kovács Boglárka is két-két második hellyel büszkélkedhet, előbbi 1500 m gyorson és 200 m pillangón, utóbbi 100 m háton és 400 m vegyesen lett korosztálya ezüstérmese. Dulka Zsófia a 9-10 évesek között 100 m háton, Pigler Attila a 13-14 évesek között 1500 m gyorson lett második. Dulka továbbá két bronzot is hozott a szlovák fővárosból: 50 m háton és 100 m mellen is a dobogó legalsó fokára állhatott. Kovács Boglárka két ezüstje mellé egy bronzot szerzett, de Poteczin Dániel, Polgár Laura és Édes Enikő sem maradt ki, akik egyaránt harmadik helyen végeztek.

Kovács Boglárka még 50 m háton egy ötödik helyig jutott, míg Szklenár Flóra 100 m pillén lett hatodik. Jankó Donát pedig egy hetedik és két nyolcadik helyet szerzett, valamint Dobos Viktória negyedik, Polgár Laura ötödik lett 200 m háton. Édes Enikő 200 méter vegyesúszásban zárt a hatodik helyen.

Az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft. összesítésben a hatodik helyen végzett, két magyar a Jövő SC Veolia és a Dunaferr SE, illetve három szlovák együttes előzte meg őket, de az érmek számát tekintve a negyedik legtöbbet hozták Gyenese Ágnes és Németh Krisztina növendékei!