Tánc a vízben

Az ÉRD Aréna adott otthont a 24. Utánpótlás és Felnőtt szinkronúszó országos bajnokságnak, amely mellett a második M.E.C. Kupát és a szlovák nemzeti bajnokságot is rendezték.

Az országos szinkronúszó bajnokságon tizenhárom kategóriában mérte össze tudását több mint száz versenyző. A tizenkét kategória közül a juniorok (13-15 év közöttiek) egyéniben, párosban, csapatban és kombinációs kűrben mérették meg magukat, de egy duóval indult vegyespáros is, a Slavia Bratislava testvérpárja, Solymosyova Silvia és Solymosy Jozef szálltak vízbe, és ellenfél nélkül nyerték meg a kategóriát.

A felnőtteknél hét kategória volt, egyéniben és párosban is szabadprogram, illetve technikai kűr, továbbá a BVSC egyedüliként indult a kombinációs csapatversenyben, valamint csapat szabadprogramban és csapat kombinációs kűrben indultak szinkronúszók.

A tizenharmadik kategória a minden résztvevő számára kiírt kötelező program volt.

A bajnokság a tavalyihoz hasonlóan nyílt, így a magyarok és a szlovákok mellett érkeztek Törökországból, Lengyelországból és Horvátországból is versenyzők.

Az országok közötti versenyt nagy fölénnyel Magyarország nyerte, így a M.E.C. Kupa vándorserlege idén hazánkban marad.

A 120 indulós kötelező kűrt a Iuventa Bratislava sportolója, Reichova Viktoria nyerte meg, tőle öt századdal maradt el a Gerstenkorn Mira, aki a második hellyel lett magyar bajnok ebben a számban. A dobogó legalsó fokára pedig a Medúza 21 SE növendéke, Horváth Laura állhatott.

Kötelezők:

1. Viktoria Reichova Iuventa Bratislava (SVK) 69,1911

2. Gerstenkorn Mira HUN 69,1467

3. Horváth Laura Medúza 21 SE 68,52

Reinochova a junioroknál egyéniben is az élen végzett, míg Gerstenkorn és közé még egy másik szlovák, Kristina Krasnovska is bekerült, így a Gerstenkorn egy bronzéremmel lett magyar bajnok.

Junior egyéni:

1. Viktoria Reichova Iuventa Bratislava (SVK) 138,5244

2. Kristina Kvasňovska Iuventa Bratislava (SVK) 137,61

3. Gerstenkorn Mira HUN 137,5467

A magyar versenyző oldalán Valenta Rékával viszont párosban már Reinochova és Krasnovska elé került, így ebben aranyéremmel lett ob-győztes.

Junior páros:

1. Gerstenkorn Mira, Valenta Réka

2. Zuzana Bodikova, Viktoria Reichova, Kristina Krasňovska Iuventa Bratislava (SVK) 133,8422

3. Horváth Laura, Ónody Zsófia Medúza 21 SE 129,6866

A csapatversenyt a Slavia Bratislava nyerte meg a Medúza 21 SE juniorjai előtt, míg a kombinációs csapatkűrben az a H2O SE diadalmaskodott, amely tavaly szinte tarolt a szintén az ÉRD Arénában rendezett országos bajnokságon.