ÚJABB VÁLTÓARANY!

Az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft. a Hódmezővásárhelyen rendezett ifi országos bajnokság második napján – a nyitó nap négy érme után – hétszer állhatott dobogóra, a 4*200 méteres fiú gyorsváltó mellett Milák Kristóf és Kovács Benedek aranyérmet, Tekauer Márk ezüstöt, Jánosi Kristóf, Barócsai Petra és Milák Kristóf bronzérmet szerzett.

Mint beszámoltunk róla, az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft. versenyzői az ifi ob első napján a dobogó tetejére állhattak a 4*100 méteres gyorsváltóban, míg Kovács Benedek 50 m háton lett első, emellett Milák Kristóf és Sós Dániel egy-egy bronzérmet is szerzett.

A második nap felülmúlták addigi szereplésüket, hiszen 100 méter pillangón a 2000-es születésű Milák Kristóf két másodperccel előzte meg nála két évvel idősebb csapattársát, a második helyen végző Tekauer Márkot, így az első két helyet az érdiek szerezték meg, mindezt úgy, hogy Milák 0:53,31 perces ideje évjáratos csúcs lett.

A hátspecialista Kovács Benedek fölényes győzelmet aratott 200-on, hiszen 2:01,70-es időnél érte a falat, a mögötte második helyen végző Szucsik Bencére majd’ három másodpercet vert.

A 2001-es születésű Barócsai Petra 2:14,92 perces idejével az ötödik helyet kaparintotta meg 200 m pillangón.

A 400 méter gyors döntőjében két érdi volt érdekelt, Milák Kristófé lett a bronz, miután 3:56,85-tel ért be, míg Sós Dániel 6. lett.

A Sós Dániel, Tekauer Márk, Kovács Benedek, Milák Kristóf sorrendben nevezett kvartett a 4*200 méteres gyorsváltóban magabiztosan verte a mezőnyt, 7:41,06-os idővel úgy lett első a négyes, hogy a második helyen végző Egri Úszó Klubra 8,3 másodpercet vert.

50 méter gyorson Jánosi Kristóf csak a hetedik helyen zárta a középdöntőt, ám a fináléban már 0:23,68 perccel a bronzérem lett az övé.

Csakúgy Barócsai Petra, aki 800 méter gyorson 8:53,09-nél csapott a célba, ezzel pedig a dobogó legalsó fokára állt.

A négynapos viadal szombatig tart. Az ifi ob-n tíz érdi vesz részt hatvannégy számban, melyből öt váltószám. Barócsai Petra 7, Jánosi Kristóf 4, Korponay Kata 5, Kovács Benedek 5, Milák Kristóf 6, Molnár Bence 6, Sós Dániel 6, Tekauer Márk 5, Varga Marcell 7, míg Vigassy Bálint 8 számba nevezett. Mellettük 5 érdi váltó indul: 4*100 m és 4*200 m gyorson, 4*100 m vegyesen a fiúk, illetve 4*100 méteren a mixváltó gyorson és vegyesben is megméreti magát.

Az érdi úszók két nap alatt tizenegy érmet szereztek, öt arany-, egy ezüst- és öt bronzérmet.