Ezüstérmes az érdi Barócsai Petra az ifi úszó EB-n

A hódmezővásárhelyi ifjúsági úszó Európa-bajnokságon, az Érdi Úszó Sport Kft. versenyzője Barócsai Petra 100 m pillangón állhatott fel a dobogó második fokára.

Második helyen végzett 100 m pillangón Barócsai Petra, az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft. sportolója a Hódmezővásárhelyen rendezett ifjúsági Európa-bajnokságon.

Az érdi versenyző már az előfutamban egyéni rekordját döntötte meg, s a harmadik legjobb idővel (1:00.43) jutott a középdöntőbe. Ahol aztán karrierje során először bekerült egy perc alá, s 0:59.79-cel a harmadik legjobb idővel jutott be a szám döntőjébe. Itt ugyan elmaradt korábbi rekordjától, ám 0:59.87-es idejét csak az orosz Polina Egorova múlta felül, így Barócsai megszerezte az érdi delegáció második érmét a kontinensviadalon!

Kovács Benedek az 50 m hát előfutamában 0:26.35-tel a 16. legjobb időt úszta, amivel befért a középdöntő mezőnyébe, ott pedig már 32 századot faragott idejéből, s a nyolcadik helyen jutott a fináléba, ám a váltós szereplés miatt visszamondta azt.

A 100 m pillangón Milák Kristóf 0:53.17-tel jutott tovább, míg Tekauer Márk 41., Jánosi Kristóf 43. lett. A középdöntőben Milák 52.84-gyel egyéni csúcsot úszva jutott be a szám vasárnap délutáni döntőjébe.

A 400 m vegyesúszásban Sós Dániel 4:22.01 perces időt úszott, amellyel negyedik lett, s mindazonáltal, hogy ebben a számban nem rendeztek középdöntőt, így sem jutott be a fináléba, mert az első háromban további két magyar, Barta Márton és Drigán Zoltán is megelőzte az érdi úszót. (Minden számban a középdöntőbe, illetve a döntőbe egy nemzetből legfeljebb két úszó kerülhet be.)

A 4×200 m lány gyorsváltóban a Gyurinovics Fanni, Juhász Janka, Barócsai Petra, Késely Ajna sorrendű magyar egység 8:09.95-ös idővel, a harmadik helyen jutott be a szám vasárnap esti döntőjébe.

A 4×100 m mix vegyesváltóban két érdi kapott szerepet, Kovács Benedek nyitott, őt Miksi Richárd követte, majd Barócsai Petra szállt vízbe, végül Késely Ajna zárt. A magyar egység 3:53.37-tel a negyedik helyen végzett a döntőben.