KETTŐS GYŐZELEM!

NINCS AZ A BETŰMÉRET, AMELY HITELESEN VISSZAADNÁ AZT A TETTET, AMELYET AZ ÉRD NŐI KÉZILABDACSAPATA VÉGHEZ VITT. AZ ITTHONI 30–26-OS GYŐZELEM UTÁN IDEGENBEN, PÁRIZSBAN IS LEGYŐZTE AZ ISSY PARIS GÁRDÁJÁT SZABÓ EDINA EGYÜTTESE, AMELY KETTŐS GYŐZELEMMEL, 59–52-ES ÖSSZESÍTÉSSEL LÉPETT TOVÁBB AZ EHF-KUPA SELEJTEZŐJÉNEK HARMADIK KÖRÉBE.

„Ne izgulj!” – hagyta itt nekünk Szabó Edina, aki hét közben az Érd FM 101.3 stúdiójában adott interjút Klivinyi Kingával, a vezetőedző amikor megérkezett és amikor elment, akkor is elmondta – amikor a hétvégi összecsapásról volt szó –, hogy ne izguljunk. És nem is kellett izgulni a visszavágón, hiszen az Issy mindössze kétszer, előbb a negyedik percben 3–2-nél, majd a 34. percben 19–18-nál vezetett, de az érdi mérkőzés miatt – melyet négy góllal, 30–26-ra nyertek Janurik Kingáék – a franciák előnye mit sem ért.

A gólok sorát Mireya González nyitotta, majd ugyan három norvég góllal (Stine és Hanna Oftedal, illetve Pernille Wibe) az Issy került előnybe, ám Katarina Krpezs-Slezák és Klivinyi Kinga góljaival az ÉRD 5–3-ra meglépett. Ezt követően potyogtak a gólok, és már a huszadik percben 15–13-as előnyben voltak Szabó Edina lányai (itt jegyezzük meg, hogy a tavaszi KEK-negyeddöntő 18–17-es végeredményt hozott). A szünetig többször vezetett két-három góllal az ÉRD, ám a fordulás előtt egy volt közte (15–16), de úgy, hogy mindkét kapus, Silje Solberg és Janurik Kinga is tíz-tíz lövést hárított.

A második játékrészt jobban kezdték a hazaiak, a szünetben beálló brazil szélső, Larissa Araújo két góljára négyszer válaszoltak és fordítottak, de az ÉRD nem esett össze és a folytatásban Araújo és Krpezs-Slezák hat gólt lőtt az 53. percig, ezúttal pedig a hajrában sem esett össze az ÉRD, amely fordítása után masszív, háromgólos előnyt alakított ki. Ez pedig még arra is elég volt, hogy a végén az érdi kulcsjátékosok kisebb pihenőt kapjanak. Az ÉRD az idegenbeli 29–26-os győzelmével kettős sikerrel, 59–52-es összesítéssel lépett át az Issy Paris-on.

Az EHF-Kupa selejtezőjének utolsó, harmadik körének sorsolását kedden tartják az Európai Kézilabda Szövetség bécsi központjában, az innen továbbjutó gárdák a csoportkörbe kerülnek.

Érdekesség, hogy a második félidőben a tizenhárom érdi gólt három játékos hozta össze, Araújo hatszor, Krpezs ötször, Kisfaludy Anett kétszer volt eredményes. Janurik Kinga tizenöt védéssel zárta a találkozót.

ISSY PARIS (francia)–ÉRD 26–29 (15–16)
ISSY:
S. SOLBERG – ZALEWSKA 4, H. Oftedal 3, S. OFTEDAL 10, Wibe 2, Abbingh, C. Lassource 4 Csere: Garba (kapus), Niakaté 1, Tegstedt 1, Deba, D. Lassource 1, Camara
Edző: Pablo Morel
ÉRD: JANURIK – KRPEZS 10 (4), M. González 3, A. Bulatovics, KISFALUDY 4, KLIVINYI 4, Fekete B. Csere: Győri, Gridnyeva (kapusok), Szabó L., Signaté 2, Gulyás, Barján, ARAÚJO 6
Edző:
Szabó Edina

Párizs, 1300 néző. Vezette: Freitas, Carvalho (portugálok)
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–2. 7. p.: 3–5. 14. p.: 9–12. 20. p.: 13–15. 26. p.: 14–16. 34. p.: 19–18. 41. p.: 19–21. 50. p.: 21–23. 56. p.: 24–27.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/0, ill, 7/4
Továbbjutott: az ÉRD, kettős győzelemmel, 59–52-es összesítéssel

Fotó: ÉRD Handball facebook