Jó kezdés, de vereség

A harmadik élvonalbeli idényét megkezdő Budaörsi DSE első hazai mérkőzésén ígéretesen kezdett a második fordulóban a Gödöllői RC ellen, de ez önmagában kevés volt, Szél Márta lányai a következő három szettet elbukták, így 3:1-re kaptak ki.

Mindkét csapat számára hullámzóan indult a találkozó, hiszen 3:3-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, de hiába vezetett az első technikai szünetben négy ponttal a Gödöllő (4:8), a folytatásban zsinórban ötöt szereztek a hazaiak, akik ugyan az első játszmában így is többször többpontos hátrányba kerültek, de 20:23-ról megfordították és 25:23-ra megnyerték a nyitó játékrészt a hazaiak.

Viszont gyaníthatóan ezzel el is lőtték minden muníciójukat, mivel a következő játékrészekben nem tudták szorossá tenni a meccs alakulását, a második játszmát 25:15-re, a harmadikat 25:14-re, a negyediket pedig 25:16-ra nyerte a Gödöllői RC, amely összességében sima győzelmet aratott.