Legyőzték a Ferencvárost

Tizennyolc mérkőzést rendeztek a térség kézilabdacsapatainak a hétvégén, melyen rendkívül vegyes eredmények születtek, voltak szoros és nagy arányú győzelmek és vereségek is, de akadt három döntetlen is.

Mint beszámoltunk róla, az ÉRD női kézilabdacsapata háromgólos, 22–19-es győzelmet aratott az NB I-ben az EUbility Group Békéscsabai ENSKE otthonában a bajnokság hetedik fordulójában, ezzel jelenleg Szabó Edina együttes vezeti a tabellát a hat meccs után százszázalékos Győri Audi ETO KC előtt egy ponttal.

Ami a többi gárdát illeti, teljes mértékben vegyes a felhozatal. Az ÉRD junior csapata közel állt a győzelemhez, de 32–29-re kikapott a viharsarkiaktól, míg az ifik szoros első félidőt követően (18–16) 39–24-re kaptak ki.

A Budapest Bajnokságban szereplő ÉRD II rendkívül szoros meccsen győzte le idegenben 20–19-re a Ferencvárosi Szabadidős SE-t a hatodik fordulóban, méghozzá úgy, hogy több kulcsjátékos is hiányzott a csapatból, hiszen a vasárnap kora délutáni mérkőzésen sem az ÉRD ifi csapatának edzője, Maurer Szandra, sem Oláhné Balog Tünde, a juniorok trénere nem tudott ott lenni az FSZSE elleni meccsen, hiszen mindketten Békéscsabán voltak. Sőt, még a házi góllövőlistát vezető Őri Cecília sem állt a csapat rendelkezésére.

A Kiemelt Serdülő Bajnokságban sem az ÉRD, sem a Budaörs nem tudott győzni. A hetedik fordulóban az érdiek a Bajnok DSE Nemesvámostól 35–15-re kaptak ki hazai pályán, míg a Budaörs a Szombathelyi KKA otthonában szenvedett 38–20-as vereséget.

A Kovács László régió C csoportjában a zsámbéki fordulóban az U11-es korosztályban az ÉRD előtt 34–11-re legyőzte a Budai Farkasok KK-t, majd a Budakalász SC-vel játszott 16–16-os döntetlent. A Budaörs szinte ugyanazt tette, mint az ÉRD, csak fordított sorrendben: előbb 16–16-os döntetlent játszott a Budakalásszal, majd simán, 45–10-re legyőzte a Budai Farkasokat. A Százhalombattai VUK SE gólszegény meccsen, 12–7-re kapott ki a Pilisvörösvári KSK-tól.

Budakalászi SC–Budaörs 16–16 (9–6)
Százhalombattai VUK SE–Pilisvörösvári KSK 7–12 (2–5)
ÉRD–Budakalászi SC 16–16 (7–6)
Budaörs–Budai Farkasok KK 45–10 (20–5)

Budapesti I. osztály, felnőtt, 6. forduló
FSZSE–ÉRD II 19–20 (10–11)

NB I, ifjúsági, 7. forduló
EUbility Group-Békéscsabai ENKSE–ÉRD 39–24 (18–16)

NB I, junior, 7. forduló
EUbility Group-Békéscsabai ENKSE–ÉRD 32–29 (17–11)

NB I, felnőtt, 7. forduló
EUbility Group-Békéscsabai ENKSE–ÉRD 19–22 (11–11)

A férfiaknál a térség csapatainak rendezett hét mérkőzésen mindössze két vereség született egy döntetlen és négy siker mellett. Az U12-es bajnokságban a Treff 07 SE hiába vezetett a szünetben hat góllal, végül csak döntetlent játszott a Nagykovácsival, míg a Budaörs a félidei kétgólos hátrányból felállt és 7–9-ről 22–16-ra győzött a Budai Farkasok ellen. Aztán a törökbálinti forduló rangadóját a Százhalombattai VUK SE nyerte, miután 29–16-ra legyőzte a Treffet. A Budaörs ezt követően simán verte a Budakalászt, míg a Százhalombatta a Nagykovácsit.

A Pest megyei I. osztály A csoportjában szereplő Százhalombattai TC csúnya, 34–16-os vereséget szenvedett Üllőn, a bajnokság nyolcadik fordulójában, míg a B-csoportos Százhalombattai DKSK kiütéses, 38–12-es sikert aratott a Mogyoródi VKSK II ellen idegenben.