Döntetlen a juniorválogatottal

29–29-es döntetlent játszott – öt válogatott játékosa nélkül – Balatonbogláron a női junior-válogatott ellen az ÉRD női kézilabdacsapata.

A 2016/2017-es bajnoki szezonban minden élvonalbeli felnőtt csapat egy mérkőzést játszik idegenben, Balatonbogláron, a Nemzeti Kézilabda Akadémia központjában a magyar junior-válogatottal. Az eredmény nem számít bele a bajnoki eredménybe.

Szabó Edina együttese öt kulcsjátékost is nélkülözött, hiszen a svédországi Európa-bajnokságon Janurik Kinga sérülést szenvedett, míg Kisfaludy Anett és Klivinyi Kinga a norvégok ellen játszott a középdöntőben, valamint a szerbeknél Katarina Krpezs-Slezák, a spanyoloknál pedig Mireya González van jelen a nemzeti együttesben, így öt meghatározó játékosa nélkül lépett pályára az ÉRD, amelyből még a kapus, Győri Barbara is hiányzott – csakúgy, mint a japán válogatott elleni felkészülési mérkőzésen.

Igen korán ellépett az ÉRD, hiszen Vajda Luca, Barján Bianka és Julia Havronyina góljaival már 3–0-ra is vezetett, s ezt a különbséget sokáig tartotta is, de az első félidő derekára visszajött egy gólra a junior-válogatott.

A szünetre egygólos, 14–13-as érdi előnnyel vonultak a csapatok, majd a fordulás után a 45. percben Fekete Bozsana két góljával négy volt közte (17–21), de a hajrá előtt megszerezte a vezetést a korosztályos együttes, s ugyan előbb Gulyás Vanda egyenlített, de a hajrában egy kihagyott ziccer után maradt a 29–29-es döntetlen.

Felkészülési mérkőzés
Női junior válogatott–ÉRD 29–29 (14–13)

Balatonboglár. Vezette: Rontó, Szanyi.
Gólszerzők: Lakatos R. 10, Klujber 6, Kuti 4, Hornyák B. 3, Márton 2, Háfra, Horváth L, Hudák, Varga 1–1, ill. Vajda 7, Barján 6, Havronyina 4, Araújo, Fekete B., Gulyás 3–3, Takács K. 2, Szabó L. 1.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2.

A svédországi női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének második körében a spanyolok 20–20-as döntetlent játszottak a németekkel, míg a szerben nyolcgólos, 35–27-es vereséget szenvedtek Hollandiától. Déli szomszédainknál Katarina Krpezs-Slezák a mérkőzés elején egy gólt szerzett, de a bemelegítésnél meghúzódott a háta, majd ugyan vállalta a játékot, de gólja megszerzése után egy belemenésnél a hátára esett, s lent maradt, a folytatásban pedig nem is tudott visszaállni.

A magyar női válogatott számára tét nélküli mérkőzésen lépett pályára Norvégia ellen, amelynek ugyan sikerült megnehezíteni a dolgát, de végül Kim Rasmussen csapata egygólos, 24–23-as vereséget szenvedett. Klivinyi Kinga három, Kisfaludy Anett két gólt szerzett.

Ld.:
Görbicz, Kovács Anna 5–5, Klivinyi, Erdősi 3–3, ill. N. Mörk 6, Arntzen 5, Kurtovic 4

Dánia–Norvégia 20–22 (9–14)