72 pontból 31 jött össze

Hétvégén huszonnégy mérkőzést rendeztek a térség labdarúgó-csapatainak, a résztvevő gárdák a lehetségesen megszerezhető 72 pontból csupán 31-et szereztek.

A Merkantil Bank Liga NB II 27. fordulójában a Budaörs ideiglenes hazai pályáján, Tatabányán játszott 2–2-es döntetlent a Zalaegerszeggel. Bognár György együttese a 23. percben Horváth Roland öngóljával hátrányba került.  A fordulás után Stieber András egyenlített, de hiába, mert a Zala megyei együttes Bobál Gergely góljával a hajrában ismét előnybe került, de Petró Balázs a 90. percben másodszor is egyenlített a hazaiaknak, így a Budaörs pontot mentett a nyolcadik helyezett ellen.

– Ha van videobíró a mérkőzésen, akkor mi nyerünk 2–1-re, ezért én is támogatom a bevezetését. Egyébként mindkét csapat nagyon rosszul játszott – nyilatkozta a Budaörs vezetőedzője, Bognár György a klub honlapjának.

Merkantil Bank Liga NB II, 27. forduló
Tatabánya:
 Budaörs–ZTE FC 2–2 (0–1)
Gólszerzők: Stieber A. (54.), Petró (90.), ill. Horváth R. (22. – öngól), Bobál G. (76.)

Az NB III Nyugati csoportjában az éllovas Érdi VSE a TARR-Andráshida SC-t fogadja az Ercsi úti Sporttelepen. Limperger Zsolt együttese végig uralta a meccset, végül Melczer Vilmos és Pintér Nikola góljaival 2–1-re nyert.

Nagy zakó… A szintén az NB III Nyugati csoportjában szereplő Diósd vesszőfutása továbbra is tart. Nahóczky Attila együttese Felcsúton, a Puskás Akadémia FC második csapatának otthonában 6–1-re kapott ki, ezzel a vendégek ötmeccses nyeretlenségi szériával visszacsúsztak a tabella tizenötödik helyére, a biztos bennmaradást jelentő tizenegyedik helytől tizenegy pontra állnak.

NB III Nyugati csoport, 25. forduló
Érdi VSE–TARR Andráshida SC 2–1 (1–0)
Gsz.: Melczer (7.), Pintér N. (86.), ill. Vittman (58.)

Puskás Akadémia FC II–Diósd 6–1 (2–0)
Gsz.: Kováts Z. (17.), Nagy Ádám (27.), Mezőssy (51.), Tar Zs. (58.), Hudák (81.), Szabó Máté (83.), ill. Czene (85.)

A hajrában bukott pontot az SZLK. A Pest megyei első osztály 21. fordulójában az elmúlt körben szeptember után először nyerő Százhalombatta a harjáig tartotta magát a Nagykőrösi Kinizsi FC ellen, ám a 82. percben Lunzitisa Queson bevette Imre Dávid kapuját, s az SZLK hazai környezetben nem tudott pontot szerezni.

Pest megyei I. osztály, 21. forduló
Százhalombattai LK–Nagykőrösi Kinizsi FC 0–1 (0–0)
Gsz.: Lunzitisa (82.)

Botlottak. A Pest megyei másodosztály Déli csoportjában a FÉMALK-Dunavarsánnyal versenyt futó Törökbálinti TC hazai környezetben botlott, miután az elmúlt hat meccsét egyaránt megnyerő Bugyi SE idegenben, Gavrea Eduárd góljával 1–0-ra nyert, ezzel Lipők András csapata elvesztette első helyét a tabellán, mivel a Dunavarsány nyert.

Pest megyei II. osztály, Déli csoport, 21. forduló
Törökbálinti TC–Bugyi SE 0–1 (0–1)
Gsz.: Gavrea (19.)

A Pest megyei harmadosztály délnyugati csoportjának 18. körében sem termett sok babér a térség csapatainak. A Dunafüred-Százhalombatta az FC Dabas harmadik csapatától kapott ki 6–1-re, az Érdi VSE II a Kiskunlacházával nem bírt idegenben (3–0), a Sóskút SKE a Dunaharaszti MTK II vendégeként kapott ki 4–2-re. A csoport két pontszerzője az egymás ellen 1–1-es döntetlent elérő Diósdi TC és Tárnok KSK volt. A listavezető DTC ugyan a tízedik percben vezetett, de a tabellán második TKSK Váradi Gergő góljával a 75. percben egyenlített.

Pest megyei III. osztály, Délnyugati csoport, 18. forduló
FC Dabas III–Dunafüred-Százhalombatta 6–1 (3–1)
Gsz.: Fehér A. (21., 35.), Kmetyó (27.), Pribék (35.), Tihany (66.), Györgyövics (83.), ill Szűcs József (21.)

Kiskunlacháza SE–Érdi VSE II 3–0 (1–0)
Gsz.: Tóth József (11.), Tóth Ferenc (52.), Horák (81.)

Diósdi TC–Tárnok KSK 1–1 (1–0)
Gsz.: Tóth Albert (10.), ill. Váradi (75.)

Dunaharaszti MTK II–Sóskút SKE 4–2 (2–1)
Gsz.: Farkas Péter (29.), Hegyes (33., 53.), Kalmár A. (50.), ill. Schlégel (19.), Kovács Ferenc (73.)

A Pest megyei női ¾ pályás bajnokság Nyugati csoportjában az Érdi VSE 2–0-ra maradt alul a Szigetszentmiklósi TK ellen, a Tárnok KSK 3–0-ra nyert Piliscsabán, míg a Törökbálinti LASE 3–0-ra nyert a Gödi SE elleni hazai mérkőzésen.