Győztes zárás

A férfi kosárlabda NB I/B Nyugati csoportjának 22. fordulójában 91–76-ra nyert az MTK Törökbálint csapata, amely az oroszlányi OSE Lions elleni győzelmével a negyedik helyen zárta az alapszakaszt.

Az MTK Törökbálint megszerezte tizenhatodik győzelmét a másodosztály nyugati csoportjában, miután az OSE Lions elleni hazai mérkőzésen magabiztosan játszva tizenöt ponttal nyerni tudott, még úgy is, hogy kevesebb szerzett, de több eladott labdát számlált a hazai csapat, de ezt a lepattanókkal kompenzálni tudták. A törökbálintiak 91–76-os győzelmükkel a HOYA-Pannon Egyetem Veszprém, az oroszlányi csapat és az Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC mögött a negyedikek lettek, ezzel a rájátszást az 1-8. helyek megosztásáért kezdik meg.

NB I/B Nyugati csoport, 22. (utolsó) forduló
MTK Törökbálint–OSE Lions 91–76 (20–18, 23–16, 24–15, 24–27)
Legjobb dobók: Horváth K. 25, Boinitzer 23, Jakab P. 19, Szabó T. 16, ill. Lewis 27, Varga D. 12

Az NB II Közép a-csoportjában a Treff 07 SE hazai környezetben szenvedte el szezonbeli tizenkilencedik vereségét, miután a 23. fordulóban a Darazsak Oldboys együttese huszonkét ponttal nyert a Piroska utcai sportcentrumban.

NB II, Közép A-csoport, 23. forduló
Treff 07 SE–Darazsak Oldboys 51–73 (15–12, 9–22, 11–22, 16–17)

Az NB II Közép B-csoportjában a Százhalombattai KSE végül nem lépett pályára a Gödi SE vendégeként, míg a Budaörsi DSE idegenben tizenkét ponttal kikapott a MAFC OB otthonában. A BDSE három negyedig jól tartotta magát, de a negyedig játékrészt tizenegy ponttal elbukta, így 71–59-es vereséget szenvedett.