Metamorfózis

Csetneki József festőművész utóbbi három évben született képeiből nyílt kiállítás az Érdi Galériában. A sárospataki alkotónak ez az első önálló tárlata városunkban. A Metamorfózis című kiállítást július 1-ig lehet megtekinteni.

Hasonló tartalmaink:

Az 1966-ban Miskolcon született Csetneki József az Érdi Művésztelep alkotójaként, valamint a Városi Galéria vezetőjéhez, Kéri Mihályhoz fűződő barátsága révén már régóta visszajáró vendég településünkön. Ennek ellenére mostanáig csak csoportos kiállításokon találkozhattunk a munkáival.

Ahogy a képeknek, úgy eredetileg a tárlatnak sem volt címe, végül a szervező úgy döntött, hogy a Metamorfózis szó fejezi ki legjobban a művész törekvéseit.

– Jól érzem magam alkotás közben, ez pedig egyértelművé teszi, hogy van még mit csinálnom művészként – fogalmazott Csetneki József. Az pedig, hogy merre visz az út, már ott van az elkészült festményekben, csak tovább kell haladni – tette hozzá.

Címkék