Tizenhét érem az úszóktól

A második alkalommal megrendezett BVSC Ősz Kupán vettek részt az Érdi Úszó Sport Kft. fiatal versenyzői, akik a zuglói megmérettetésen tizenegy arany-, két ezüst- és négy bronzérmet szereztek.

A húsz érdit és közel ötszáz versenyzőt felvonultató megmérettetésen az érdiek legsikeresebb száma a 200 méteres vegyesúszás volt, ahol Őri Rebeka, Jankó Donát, Tohl Patrik és Ángyán Máté is első helyen végzett korosztályában.

400 méter gyorson az érdiek Tohl Patriknak és Ángyán Máténak köszönhetően újabb két elsőséget zsebeltek be, míg Jankó és Őri egy-egy ezüstéremnek, Tohl Dániel pedig bronzéremnek örülhetett.

A 200 méter pillangót a 2004-esek mezőnyében Tohl Patrik nyerte.

200 háton Őri Rebeka és Ángyán Máté is diadalmaskodott, míg Pigler Attila a dobogó legalsó fokára állhatott fel.

Jankó Donát 200 méter mellúszásban harmadik, 200 gyorson első helyen végzett, míg utóbbi számban Tohl Patrik nyakába is aranyérem került, öccse, Dániel bronzéremmel gazdagodott.

Az összesített pontversenyben az érdiek hetedik helyen végeztek a tizenhét éremmel és a további 31 pontszerző, döntős helyezéssel.

Ami az egyéni ranglistát illeti, a lányoknál a 2004-es korosztályban a 200 méter vegyesen elért eredményével Őri Rebeka végzett az élen, míg a fiúknál a szintén 2004-es Tohl Patrik a 400 méter gyorson elért sikerével állt a ranglista élére.

A részletes eredmények ide kattintva érhetők el!