Vereség a dobogós otthonában

78–50-es vereséget szenvedett a férfi kosárlabda NB II Nyugati csoportjának 9. fordulójában a BKG-VMG DSE.

A Vörösmarty Mihály Gimnázium Diáksport Egyesülete legutóbb a tabella harmadik helyén álló Kozármisleny vendégeként lépett pályára. Valaczkay Gábor együttese nem tudta tartani a lépést a hét győzelemmel és két vereséggel álló Baranya megyei együttessel, amely egy negyed után már 27–16-ra vezetett, míg a nagyszünetben már tizennyolc pontos előnyben volt.

A fordulás után sem tudtak zárkózni a vendégek, a Kozármisleny fokozatosan növelni tudta előnyét és végül 28 ponttal, 78–50-re győzött.

A BKG-VMG DSE elmúlt három mérkőzésén egyaránt kikapott, s ezt követően sem vár rá könnyű feladat, hiszen a 2017-es év utolsó mérkőzésén a tabellán negyedik Dombóvári KSE-t látja a tizedik körben, december 17-én, 16 órakor a VMG tornacsarnokában.

Férfi kosárlabda NB II, 9. forduló
Kozármisleny-Fonti-Five-Petőfi SE–BKG-VMG DSE 78–50 (27–16, 18–11, 16–13, 17–10)