Csak szettet tudott rabolni a Delta

3:1-es vereséget szenvedett a Vörösmarty Mihály Gimnázium tornacsarnokában az UTE U21-es alakulata ellen a Delta RSE Érd a női röplabda NB II Közép csoportjának 14. fordulójában.

Történt néhány változás a 2017-es év utolsó mérkőzése óta a Delta RSE Érd háza táján, hiszen három játékos, az eddigi csapatkapitány, Ambrus Nóra, illetve Fertődi Dorottya és Veress Kata is távozott Dömötör-Mátrai Beáta együttesétől, így az egyébként is fiatal átlagéletkorú érdi csapat az eddigi legfiatalabb együttesével lépett pályára az UTE U21-es alakulata ellen.

Az első szett elején még kiegyenlített mérkőzést játszottak a felek, aztán a fővárosi lila-fehérek szépen lassan öt-hatpontos előnyre tettek szert, így hiába a helyenként remek érdi megoldások, az első játszmát az újpestiek nyerték 25:17-re.

A második felvonásban azonban a Delta nagyon összekapta magát, s 4:6-os hátrányból fordított 9:8-ra, sőt, innen Tombor Bori szép megoldása, majd két ász nyitása után már 19:11-re is vezetett a házigazda, amely a második szettet 25:17-re nyerte meg.

Ám hiába tűnt úgy, hogy visszajöhet a meccsbe a Delta, a harmadik játszma elején hamar magához ragadta a kezdeményezést a vendég csapat, amely előnyét folyamatosan növelte és 25:14-re hozta a játékrészt.

A negyedik szett elején pedig ismét kiegyenlített volt a játék, igaz, mindkét oldalon sokat hibáztak a felek, ám az UTE kapta el előbb a fonalat, s 8:9 után 13:20-ra lépett el, végül a negyedik szettet 25:16-ra, így a mérkőzést 3:1-re nyerte a vendég csapat.

– Elég sok változás történt a csapat életében, és az első szettben még csak kóstolgatták egymást, illetve próbáltak igazán komoly játékban összeszokni a lányok. A 2018 perces röplabdán is indult a csapat, nem teljesen ilyen felállásban, hiszen a nagyon fiatalok ott nem szerepeltek, így a fiúkkal egészültek ki. Az első szett ráment arra, hogy mindenki mérkőzésbe lendüljön, hiszen december 17-én játszottuk az utolsó meccsünket, azóta közel egy hónap telt el. A második szettben elhittük, hogy van keresnivalónk. Nagyon jól szerváltunk – ez döntő volt. Ami a többi szettben azért hagyott némi kívánnivalót maga után. A fogadás is stabil volt és ahogy elkezdtünk vezetni, csináltunk néhány pontot, a lányok belelkesedtek és ez a lendület végigvitte a csapatot a szettben – értékelt Dömötör-Mátrai Beáta.

Női röplabda NB II, Közép csoport, 14. forduló
Delta RSE Érd–UTE U21 1:3 (–17, 17, –14, –16)
Delta:
LAUB, Nagy B., Jakab B., TOMBOR B., Végh A., Czubora. Csere: Tátrai Zs. (liberó), Hainzmann, Tombor Sz., Darvas
Vezetőedző:
Dömötör-Mátrai Beáta
UTE U21: Szerényi, KOVÁCS ESZTER, Földi, CSÁSZÁR N., Rohodi, OLÁH D. Csere: Jeney, Varga V. (liberók), Tóth L., Nyitrai V., Tóth-Lakits, Kocsmár, Kohári
Megbízott edző: Nagy Julianna

Az eredmény alakulása: I. játszma: 3:3, 4:6, 7:11, 9:15, 11:18, 16:20, 17:25. II. játszma: 2:3, 6:6, 9:8, 14:10, 19:11, 22:15, 25:17. III. játszma: 0:2, 3:7, 4:13, 6:18, 11:22, 14:25. IV. játszma: 3:3, 8:6, 8:11, 10:15, 13:20, 16:25.