A tizenegyedik helyért folytatják a 2004-es pólósok

Véget ért az alapszakasz a Budapesti Honvéd SE-Érd 2004-es vízilabdacsapatának, amely a Rusorán Péter Gyermekbajnokság B-csoportjának kilencedik, utolsó fordulójában a Kőér utcában szállt vízbe a Progress Oradea ellen.

Az érdiek nem bírtak aradi riválisukkal, miután az ellenfél az első negyedben ötször talált be, majd ugyan Molnár Merse Boldizsár révén szépítettek Fazekas Márton fiai, de ezt követően zsinórban tizenhét aradi gól következett, melyet a duplázó Molnár tört meg. De ez sem segített, a BHSE 2004-es érdi csapata 28–2-es vereségével a rájátszásban a 11-20. helyek eldöntéséért folytatja szereplését.

A 2006-osoknál már el is kezdődött a rájátszás, sőt már két kört ment le! Az érdiek és a százhalombattaiak is érdekeltek voltak a Kőnigh György Gyermekbajnokság rájátszásának második körében a 13-24. helyek eldöntéséért a III. kerületi TVE uszodájában.

Vargáné Gazdag Erika csapata az YBL Waterpoloval küzdött meg, amely a találkozó elején ugyan két góllal ellépett, ám Nagy Gréta Szabina és Szakács Péter találataival már az első negyedben egyenlítettek az érdiek. De hiába, mert a folytatásban nem tudták bevenni az ellenfél kapuját, és 7–2-es vereséget szenvedtek.

A battaiak nagyot küzdöttek. Kardos István együttese a Győri VSE ellen szállt vízbe. A második negyed elején pedig már 3–1-re is vezettek, ám előbb a GYVSE, majd a Százhalombatta produkált egy-egy 3–0-s etapot. A végjátékban azonban a Rába-partiak egyenlítettek és 6–6-os döntetlent értek el.

Rusorán Péter Gyermekbajnokság, 2004, B-csoport, 9. forduló, Kőér utca
Budapesti Honvéd SE-Érd–Progress Oradea 2–28 (1–6, 0–9, 0–8, 1–5)
Az érdi gólszerző: Molnár Merse Boldizsár 2

Kőnigh György Gyermekbajnokság, 2006, rájátszás, 13-24. helyért, 2. forduló, III. kerületi TVE uszoda
YBL WPC–Budapesti Honvéd SE-Érd 7–2 (2–2, 3–0, 0–0, 2–0)
Az érdi gólszerzők: Nagy Gréta Szabina 1, Szakács Péter 1

Győri VSE–Százhalombatta 6–6 (1–2, 1–1, 2–3, 2–0)
A százhalombattai gólszerzők: Nogula Tamás 4, Mészáros Balázs 1, Lehmayer Zsombor 1