Megvan, kik játsszák az érdi kupadöntőt!

Március 17-én és 18-án immár harmadszor rendezik meg az ÉRD Arénában a röplabdázók Magyar Kupájának helyosztóit.

Előbb március 17-én, szombaton a férfiak döntik el az érmek sorsát. A Pénzügyőr ellen hazai pályán 3:1-re, idegenben 3:0-ra nyerő Kecskemét várja ellenfelét, amely a Kaposvár és a Kazincbarcika párharcának továbbjutója lesz. Ebben az összecsapásban még csak az első mérkőzést rendezték meg, a Kazincbarcika 3:0-ra győzött a Somogy megyei székhelyen. A visszavágót február 22-én rendezik.

A nőknél már megvannak a helyosztók szereplői, miután a címvédő Békéscsaba az idegenbeli 3:1 után hazai környezetben 3:0-ra múlta felül a Jászberényt, míg a másik ágon a Nyíregyháza a Vasas-Óbuda elleni hazai 3:1 után idegenben 3:0-ra győzött, így a Magyar Kupa döntőjébe kilenc év után bejutó Nyíregyháza a Békéscsabával játssza a finálét, míg a kisdöntőben a Vasas–Jászberény meccset rendeznek.

03.18., 18.00, döntő: Linamar Békéscsabai RSE–Fatum Nyíregyháza

További röplabdahír, hogy a Budaörsi DSE a női NB I-ben ötszettes mérkőzést nyert meg a Hungast-Haladás ellen. Balogh István csapata az első játszmát három ponttal nyerte, majd ugyan a folytatásban a szombathelyiek fordítani tudtak, miután a második és harmadik felvonást megnyerték, de a BDSE a negyedik szett tízpontos megnyerésével visszahozta a reményt, s a mindent eldöntő játszmában is három ponttal jobbnak bizonyult.