Nem sikerült visszavágni

Nem tudott revánsot venni a korábbi hazai vereségért a BKG-VMG DSE férfi kosárlabda csapata a Ricsilla Sportnak.

A két csapat a férfi kosárlabda NB II (harmadosztály) Nyugati csoportjának nyolcadik fordulójában, Érden 68–79-et játszott egymással. A 21. körben aztán három kezdő játékosa nélkül állt ki az érdi csapat, mégis sokáig tartotta magát.

Valaczkay Gáborék ugyan az első negyedben nyolcpontos hátrányba kerültek (26–18), ám a nagyszünetig ebből hatot ledolgoztak. A fiatal játékosok is szépen megállták a helyüket, de a harmadik játékrészben a hazaiak elléptek, s a végjátékban csak kozmetikázni tudott az eredményen a Pest megyei együttes, így tisztességgel helytállva, 90–76-os vereséget szenvedett.

A VMG húsz meccs után kilenc győzelemmel és tizenegy vereséggel a tizennégy csapatos bajnokság kilencedik helyét foglalja el. Legközelebb pedig a hatodik helyezett Kozármislenyt látja vendégül a gimnázium tornacsarnokában április 15-én, 16 órától.