A sírból hozta vissza a meccset a Békéscsaba

Meglepetésre hazai pályán szenvedett vereséget a Budaörs a K&H női kézilabda liga 21. fordulójának nyitómérkőzésén.

Mihály Attila csapata remekül kezdte a Békéscsaba elleni alsóházi mérkőzést, hiszen Szöllősi-Zácsik Szandráék a 22. percben már 9–3-ra vezettek, annak ellenére, hogy Horváth Roland kétszer is időt kért. Mégis a félidő végén elkapta a fonalat és három gólra zárkózott a viharsarki gárda.

A fordulás után pedig Walfisch Mercédesz vezetésével egyenlítettek is a Békés megyeiek, akik a mérkőzésen először a 48. percben vezetett. Innen viszont háromgólos előnybe is került, melyet aztán ugyan Hornyák Ágnesék sikeresen ledolgoztak, de a kapuban remeklő ex-budaörsi, Györkös Rebeka védéseivel, illetve Juhos Kata fölépattintott hétméteresével a hajrában a vendégeknél volt a lélektani előny. Hiába egyenlített 35 másodperccel a vége előtt büntetőből Szöllősi-Zácsik Szandra, a dudaszó előtti pillanatokban Jovana Kovacsevics is bevette Wéninger Alexa kapuját, így a sírból visszahozott mérkőzésen a Békéscsaba egygólos győzelmet aratott.

NŐI KÉZILABDA NB I, 21. FORDULÓ
BUDAÖRS–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 25–26 (13–10)
Budaörs, 770 néző. V:
Bíró Á., Kiss O.

BUDAÖRS: Sipeki – Ertl 1, Hornyák Á. 3, Pálos-Bognár 1, Pásztor 1, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 6 (1), Farkas E. 2. Csere: Wéninger (kapus), SZABADFI 5, Zsigmond 1, Juhos 5 (1), Gerháth. Edző: Mihály Attila

BÉKÉSCSABA: GYÖRKÖS – Kovács Anett 3, Mihálffy 1, Szögi, Zöldi-Tóth 2, KOVACSEVICS 6, Bottó 3. Csere: Pintér Zs., Walfisch 3, VUKAJLOVICS 5, Giricz, Gidai 3 (2). Edző: Horváth Roland

Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–2. 22. p.: 9–3. 27. p.: 10–8. 36. p.: 15–15. 43. p.: 18–17. 51. p.: 19–22. 55. p.: 24–24.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2

fotó: budaorshandball.hu/Pozsonyi Roland